Jump to content

co2- pierwsza bimbrownia


artur072
 Share

Recommended Posts

Witam - mam pytanko - zamierzam do mojej szklanki 7l (viewtopic.php?f=106&t=36360) w której rozmnażać będę roślinki podłączyć co2 z bimbrowni.Zacier nad jaki myślę to 0,5l wody 20 dkg cukru i 1 dkg drożdży a jako dyfuzora planuję na start użyć kamienia napowietrzniającego. Jakich butelek użyć do tego (2 i 1,5), ile wody nalać do tej drugiej butelki (0,5) i co zmienić w zacierze ?

Link to comment
Share on other sites

Zrób standardowy zacier 1l wody 400g cukru i 10g drożdży i zmniejsz tylko ilosc podawanego co2 przy pomocy zacisków a kamien napowietrzajacy to nie za dobry pomysł lepsza by była kostka lipowa nawet "DIY" butelki moga być 2x 1,5l albo 2l uszczeln dobrze i działaj

Link to comment
Share on other sites

Mnie zastanawia tylko jedno, taka bimbrownia swoje daje, a nie da się jej za bardzo ograniczyć w działaniu bo bardzo łatwo może dojść do rozszczelnienia. W twoich 7l to może być spora przyducha. Pomyśl może o czymś takim żeby nadmiar CO2 był wypuszczany w powietrze, czyli trójnik na wężyku lub jakiś inny podobny sposób. Ktoś, gdzieś opisywał tą metodę :)

Link to comment
Share on other sites

Mnie zastanawia tylko jedno, taka bimbrownia swoje daje, a nie da się jej za bardzo ograniczyć w działaniu bo bardzo łatwo może dojść do rozszczelnienia. W twoich 7l to może być spora przyducha.

On tam chce rozmnażać roślinki,co ma się przyduszać?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...