Jump to content

co2- pierwsza bimbrownia

artur072
 Share

Recommended Posts

Witam - mam pytanko - zamierzam do mojej szklanki 7l (viewtopic.php?f=106&t=36360) w której rozmnażać będę roślinki podłączyć co2 z bimbrowni.Zacier nad jaki myślę to 0,5l wody 20 dkg cukru i 1 dkg drożdży a jako dyfuzora planuję na start użyć kamienia napowietrzniającego. Jakich butelek użyć do tego (2 i 1,5), ile wody nalać do tej drugiej butelki (0,5) i co zmienić w zacierze ?

Zrób standardowy zacier 1l wody 400g cukru i 10g drożdży i zmniejsz tylko ilosc podawanego co2 przy pomocy zacisków a kamien napowietrzajacy to nie za dobry pomysł lepsza by była kostka lipowa nawet "DIY" butelki moga być 2x 1,5l albo 2l uszczeln dobrze i działaj

Mnie zastanawia tylko jedno, taka bimbrownia swoje daje, a nie da się jej za bardzo ograniczyć w działaniu bo bardzo łatwo może dojść do rozszczelnienia. W twoich 7l to może być spora przyducha. Pomyśl może o czymś takim żeby nadmiar CO2 był wypuszczany w powietrze, czyli trójnik na wężyku lub jakiś inny podobny sposób. Ktoś, gdzieś opisywał tą metodę :)

Mnie zastanawia tylko jedno, taka bimbrownia swoje daje, a nie da się jej za bardzo ograniczyć w działaniu bo bardzo łatwo może dojść do rozszczelnienia. W twoich 7l to może być spora przyducha.

On tam chce rozmnażać roślinki,co ma się przyduszać?