Jump to content

Montaż kolejnej świetlówki

BigDeal
 Share

Recommended Posts

Witam

Jakie elementy są potrzebne do podłączenia świetlówki 18w po za: statecznik,uchwyty,oprawki bryzgoszczelne i kabel zasilajacy?

Czy taki statecznik nada się jest on 2x18 w http://allegro.pl/statecznik-philips-t8 ... 42835.html

Czy może się nie bawić i kupić coś takiego :http://allegro.pl/aquael-zasilacz-do-swietlowki-t8-18w-i1776588610.html

Przecież jest link do statecznika i tam pisze że to t8.

I co z tego? Może chce zamontować świetlówki T5 lecz źle wybrał statecznik?

Heh wyprzedził mnie o 2 sekundy z odpowiedzią.

edit.

t8 59cm

Weź wydaj więcej kasy na statecznik i kup sobie świetlówki T5

Jest to dla mnie bez różnicy czy t5 czy t8 . Statecznik taki wybrałem bo jest najtańszy. Wejdzie mi do obudowy zarówno t5 i t8 , ale t8 chyba lepsze bo jest dłuzsz i oswieci większą powierzchnie akwarium.

W czym jest t5 lepsze? Moc jest ta sama , więc jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać.

• 4 weeks later...

Zauważ, że T8 18W ma długość 60cm, a świetlówka T5 o tej samej mocy ma niecałe 30cm więc możesz zastosować więcej takich świetlówkę. Mimo to T5 n ie migoczą i są trwalsze.

O ile są trwalsze procentowo t5, bo cennowo są o połowę droższe. Zastanawiam się czy nie kupić takiego czegoś AQUAEL _ MODUL OSWIETLENIOWY 11W _ ECO LIGHT do mojego 104 l akwarium akurat miałbym 0,5W na 1l wody. Szkoda tylko że moduł ma 24cm długosci i światło nie będzie oświetlać równomiernie całego akwa.