Skocz do zawartości

Masowe padanie gupików.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje gupiki zachowują się podobnie ale głównie a właściwie tylko samice po porodzie (3rybki w ciągu 2 dni) czytałem o nicieniach bo mają długie kupy ale leku odpowiedniego nie znalazłem poza tym czemu tylko samiczki?! Akwa mam długo podmiany dość regularne 10% wody temp. 25-26st pozostałe parametry tez ok rybki padają co jakiś czas (co kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy). Czytałem o tym , że samiczki po kilku porodach mogą zdychać naturalnie- czy to prawda? Od jakiegoś czasu obserwuje też , że część z samiczek pływa tylko przy dnie albo sporo czasu na nim odpoczywa bez ruchu - w trakcie karmienia wszystkie się ożywiają! Pokarmy różne- roślinny, granulat, tropikal ovo-vit, vitabin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z objawów są przeźroczyste odchody.

W końcowej fazie u niektórych osobników doszło do postrzępienia płetw i czasem delikatnej "pleśni"( foto nr 5 ) w miejscach ubytków.

U jednej z padniętych ryb wystąpiło jakby wydalenie jelit.

Co do parametrów wody to niestety nie znam, testy skończyły się w zeszłym roku.

Pielęgnacja akwarium w/g zalecań na forum od 1,5 roku.

 

Ze względu na swą bezradność i brak sensownej pomocy podałem ICHTIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby wyglądają jak by kapilarioze miały. Mówiłeś coś o wypadaniu jelit, przy tej chorobie mogą się pojawić krwawe odchody, może wygląda to u Ciebie jak jelito...nie wiem. Jeśli masz nicienie to mogą zachorować wszystkie ryby niestety.

 

Co do leczenia, to do zwalczania tego pasożyta stosuje się lek Capillex podawany wraz z

pokarmem. W tym celu należy pokarm wymoczyć przez 5 godzin w roztworze leku

stosując 1 fiolkę na 1o ml wody. Można też stosować kąpiele 4 dniowe w roztworze

masotenu w ilości 35 mg/100 litrów wody. Po kuracji należy podmienić 25% wody, a

pozostałą wdę przefiltrować przez węgiel aktywowany.Zabieg należy powtórzyć po 7 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Można też stosować kąpiele 4 dniowe w roztworze

masotenu w ilości 35 mg/100 litrów wody ...

 

Tylko gdzie kupić to ustrojstwo ? Na allegro cisza :zamieszany:

Dziękuję za namierzenie problemu.

Po małej lekturze wygląda mi to na strzał w 10 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...