Skocz do zawartości

90l - instrukcja obudowy oświetenia (powoli powstaje)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam podobne stateczniki i wszystko działa, nie wiem. Może statecznik wadliwy , jak to bywa z vossloh schwabe często.

 

Jeszcze jedna rzecz spróbuj ten niebieski kabelek z zasilaniem podłącz w środkowe wejście, u mnie akurat 1 stateczniku tej firmy tak jest , a w innych inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby nie - nie mam nastroju na kolejną reklamację. Najpierw sprawdzę, co zdziała elektryk.

 

Dzięki za pomoc. Dobranoc.

 

PS - na szczęście udało mi się z powrotem tak podłączyć, że działa - przynajmniej czuję, że nie jestem kompletnym beztalenciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłam - też nic, ale...

 

Ta świetlówka jest jakaś dziwna - włożyłam ją na stare miejsce i też nie chciała świecić - pomogło dopiero gdy ją poruszyłam i bardzo dokładnie podociskałam - może za słabo wchodzi w te nowe oprawki?

Gdy przyjdą nowe świetlówki spróbuję najpierw sama, a jak się nie uda, to uderzę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mogę się wtrącić na 5 stronie na zdjęciu tego statecznika z tej strony gdzie są te 3 wejścia na kable tam jest błąd.Brązowy kabel podłączyłaś pod masę.Brązowy kabelek w środkowe wejście musi działać.Do podłaczenia masy musisz mieć kabel 3 żyłowy i w miejsce masy podpinasz żółto zielony ty takiego nie masz więc nie wpinasz tam nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wezmę uwagę do siebie, ale spróbuję we wtorek wieczorem dopiero. Póki co i tak nie mam świetlówek. Obiecuję najpierw spróbować sama i odezwać się jak poszło.

 

PS - tak trudnych pojęć jak masa proszę nie używać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory mój błąd bo powinienem napisać uziemienie zamiast masa :) ale to nie istotne bo ty i tak nie będziesz robiła uziemienia ;) Więc czekamy do wtorku.dodatkowo możesz jeszcze dokupić foli odbłyskowej samoprzylepnej i okleić nią pokrywę.to da ci jeszcze więcej światła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! wlasnie zalozylem 2 swietłówke na takim samym stateczniku jak twoj i powinno byc tak: kabelek od zasiania niebeski tak jak jest a brązowy na srodek, teraz kabelki od swietłowek daj niebieski pod 3 z jednej oprawki a brazowy pod 6 z drugiej oprawki teraz druga swietlowka kabelek pod 2 z jednej oprawki i kabalej pod 3 z drugiej oprawki i musi chodzi bo ja tak mam i wszytko smiga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie pierwszej świetlówki udane - ciąg dalszy, gdy przyjdzie paczka z kolejnymi :) Bo nie da się chyba tak zrobić, by podłączone były trzy wejścia, a włożona tylko jedna świetlówka i ta świeciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłam to najlepiej jak można ;) - poprosiłam o pomoc mężczyzn obecnych na imprezie - oblewaliśmy moją mgr w końcu, więc jakiś prezent musiał być :)

 

A tymczasem: \

schemat:

Dołączona grafika

 

podłączenie:

Dołączona grafika

 

a z drugiej strony pierwsze wejście musiało zostać wolne. Pozostałe nie pamiętam jak - na razie wszystko odłączone z powrotem i czekam na świetlówki - gdy te już przyjdą to wrzucę zdjęcia całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam jest jakiś schemat na jedną świetlówkę tylko nie wiem czy na taką jak ty masz.Tylko myślę że nie ma sensu na razie nic grzebać czekaj aż reszta przyjdzie.Mogę zapytać jaki plan jest dalej???jak zamocować oprawki do pokryw??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po wielu przejściach, kłopotach i męczarniach mam nowe oświetlenie.

Zrobione przez kolegę, więc nie opiszę jak, sfotografować też nie dam rady, bo mam to wszystko upchnięte tak, ze pokrywa wygląda na nieruszaną, nie zrobił mi ani jednej nowej dziury i zmieścił oba stateczniki w miejscu jednego :)

Od wewnątrz jedna świetlówka jest całkiem z tyłu - w przestrzeni między brzegiem pokrywy, a pojemnikiem na stateczniki, druga tam gdzie była, a trzecia przed nią. Wszystko tak fajnie się "poplątało" że nawet nie trzeba było robić specjalnych uchwytów do oprawek. Jutro wieczorem wkleję zdjęcia wnętrza.

 

Nie było to proste, ale da się :)

 

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...