Jump to content

90l - instrukcja obudowy oświetenia (powoli powstaje)


Recommended Posts

Pytanie jak w temacie - mam akwarium 90l z pokrywą, w którą wchodzi tylko jedna świetlówka 45cm długości. Możecie mi konkretnie napisać, jaką świetlówkę powinnam kupić, żeby wszystko było jak najlepiej dla roślin i rybek?

 

Wiem, że powinno być choć 0,5W/l ale to by oznaczało świetlówkę o mocy 45wat, a takich na razie nie widziałam - mam zamiar kupić w sklepie, więc poproszę o kilka dobrych propozycji, gdyż pewnie nie będzie wszystkiego co sobie zażyczę.

 

A... pokrywy sama przerabiać nie będę, bo się boję, że to potem nie będzie dobrze zaizolowane i para wodna może wszystko puścić z dymem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dołożyć światła, przecież są oprawki hermetyczne, nawet jak świetlówka będzie leżała w wodzie to nic się nie stanie. Jak chcesz to krok po kroku mogę ci doradzić jak to zrobić. Często również robią takie rzeczy w sklepach z oświetleniem

Link to comment
Share on other sites

To bardzo proszę o radę.

I od razu odpowiedź, czy jest szansa, na kupienie potrzebnych elementów w zoologicznym. A jak nie, to będę musiała znowu przywitać się z allegro.

 

Za chwilę wrzucę fotki tego, co mam, żeby łatwiej było tłumaczyć. Jakość marna - fotki będą z komórki.

pokrywa jest firmy wromak

Cała pokrywa:

Dołączona grafika

 

wejście na świetlówkę:

Dołączona grafika

 

Końcówka świetlówki:

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia wkleiłam powyżej. Coś czuję, że poczekam spokojnie na wasze opinie, a dziś w sklepach tylko sobie pooglądam co jest i może zdecyduję się na jakieś roślinki (tu już mam listę życzeń), a z oświetleniem poczekam na instrukcje.

 

Ale w takich momentach to czuję się jak typowa kobieta - samodzielnie budować urządzenia elektryczne - koszmar. Jakim prawem ja uczę fizyki ;)

Link to comment
Share on other sites

Potrzebujesz tego

 

http://www.allegro.pl/item550462117_sta ... e_218.html

 

i to x4

http://www.allegro.pl/item558299994_opr ... wodem.html

 

i oczywiście 2 dodatkowe świetlówki.

 

a tak to ma mniej więcej wyglądać.

http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t ... ka+pokrywy

 

Jak już wszystko skompletujesz to po kolei powiem Ci co do czego podłączyć.

Link to comment
Share on other sites

czy może być tak, ze świetlówki philips 865 i sylvania aquastar kupię o mocy 18W? Bo na allegro nie znalazłam ani jednego philipsa 15W, a sylvanią może byłoby łatwiej, ale chcę kupić wszystko u jednego sprzedającego, by zaoszczędzić choć na przesyłce.

Link to comment
Share on other sites

Nie nie może być 18 W z prostego względu - nie wejdzie Ci w pokrywę one mają 60 mm długości , tyle co twoja pokrywa, tylko że dojdą jeszcze oprawki po bokach. co do sprzedawców zadzwoń do któregoś na pewno na stanie mają tylko że nie wszystko wystawiają na allegro.

Link to comment
Share on other sites

Jakoś narva nie ma odpowiedniej barwy. Tego philipsa możesz kupić praktycznie w każdym sklepie z oświetleniem. Niestety z narvy to ja nic nie dobiorę. Jeszcze jest firma światło

 

oprawki

http://www.allegro.pl/item548600958_opr ... iatlo.html

Swietlówki

http://www.allegro.pl/item550462134_swi ... iatlo.html

http://www.allegro.pl/item554216552_swi ... iatlo.html

philipsa oni nie mają ale zadzwoń do nich powiedź że chcesz świetlówkę 15W o barwie 6500 K tzw daylight na pewno maja, akurat ten sklep mieści się w moim mieście i w nim się zaopatruję, na sklepie mają więcej niż na allegro.

 

statecznik

http://www.allegro.pl/item550462117_sta ... e_218.html

 

Do tego jest taniej na samym stateczniku masz 10 zł

 

Jest jeszcze jedna opcja ja Ci to skompletuje i wyślę paczką za pobraniem. Tylko że teraz wyjeżdżam na parę dni i wrócę dopiero w następnym tygodniu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share
×
×
  • Create New...