Skocz do zawartości

Programator czasowy - jak to działa?


MacKnick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie dział o wszystkim i o niczym a więc myślę ze mogę pozwolić sobie odbiec trochę od tematu :D

 

Atreyu - dlaczego uważasz że świecenie 13 godzin nie wyjdzie na dobre?

 

Może inaczej ile proponujesz godzin świecenia w baniaczku 15l, NARVA DAYLIGHT T5 8W 6000K, kulki glina-torf pod żwirkiem, dawkowane (ile proponujecie podawać dziennie przy tym litrażu i roślinach?) Easy Carbo, rośliny: Limnophila Sessiliflora, Hygrophilia Polysperma, Gałęzatka, Taiwan Moss i trawniczek z Małego Heńka lub Pelii/mini pelii ewentualnie glosi (co byście wybrali przy takich warunkach w akwa?)

 

Jest tutaj trochę pytań, no to czekam na odpowiedzi ;)

 

P.S.

Wiem że do takich pytań są odpowiednie działy ale po co zakładać nowe tematy skoro tyle możecie tutaj podpowiedzieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zastanawiam się nad kupnem takiego programatorka w il. 2 szt, i mam pewien problem. Czy wystarczy go ustawić jednorazowo na określony czas, aby działał nieskończenie bez ingerencji. I czy warto to kupić. Może ktoś ma coś takiego i podzieli się swoją opinią na temat tego ustrójstwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy pomogę ale ja mam identyczny i działa już pół roku ,nic się z nim nie dzieje .Ustawiłam tak jak w instrukcji napisane ;) ile jeszcze pociągnie nie wiem .Ustawia się

go raz chyba że czas świecenia chcesz zmieniać. Na pewno są lepsze ale dla mnie wystarczający .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy pomogę ale ja mam identyczny i działa już pół roku ,nic się z nim nie dzieje .Ustawiłam tak jak w instrukcji napisane ;) ile jeszcze pociągnie nie wiem .Ustawia się

go raz chyba że czas świecenia chcesz zmieniać. Na pewno są lepsze ale dla mnie wystarczający .

 

Skoro działa pół roku to pewnie jeszcze pochodzi. Jednak kupię to coś :D i zobaczymy. Cena nie jest wysoka. Co do lepszych to pewnie są bardziej precyzyjne, ale dla mnie wystarczy ten ;) Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zarówno programator manualny jak i elektroniczny. Z tego co zauważyłem , po upływie dłuższego czasu wystepuje rozbieżność między włączeniem układów na poszczególnych programatorach, o ile elektroniczne pokazują identyczną godzinę, o tyle dla mechanicznego występuje opóźnienie kilkunasto sekundowe po jakimś miesiącu, pewnie bierze się to z dokładności wykonania. Programatory elektroniczne mają wbudowaną baterię a więc po zaniku napięcia zegar dalej chodzi, mechaniczny chyba stanie kiedy w gniazdu zabraknie zasilania. Więc rytm dobowy się przestawi.

 

Programatory dostępne są na alle, w castoramach i innych marketach są zwykle 2 razy droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh mam taki sam kupiłem za 13zł. Można sobie na nim nastawić by światło włanczało i wyłańczało po 15 min. Bo jeden guziczek na 15min. Gdy go wciśniesz to się będzie palić. Nastawiasz go raz. Jestem z niego zadowolony bo nie muszę wyłanczać jak jestem w szkole. Możesz sobie nastawić np. 6-8 i 18-22. Super się sprawuje.

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem takiego programatorka w il. 2 szt, i mam pewien problem. Czy wystarczy go ustawić jednorazowo na określony czas, aby działał nieskończenie bez ingerencji. I czy warto to kupić. Może ktoś ma coś takiego i podzieli się swoją opinią na temat tego ustrójstwa :D

Mam w posiadaniu identyczny,sprawuje się bez zarzutu.Ustawiasz najpierw aktualną godzinę a następnie wciskając lub wyciskając ząbki kiedy ma świecić.Tolerancja kilka minut różnicy może być,ale jak się uprzesz to ustawisz idealnie.Ja się uparłem:)Jedyny mankament zmiana czasu.Musisz zmienić ręcznie(aktualizować godzinę)chyba,że nie robi różnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...