Jump to content

Transpczyort rybek na długie odległości


Kusmiraz
 Share

Recommended Posts

Będe kupywał rybki w szczecinie i bede je przewoził do słubic(lubuskie) podruz bedzie trwała jakieś 3 - 3.5 godziny do słubic mam 300km Czy do transportu tych rybek bede potrzebował jakiś specjalny woreczek czy torbe izolacyjną czy moze styropian ?? Pan w zoologicznym napełnia worki z woda tlenem z butli .

Link to comment
Share on other sites

Ja jadę 2h. Ale to jest już coś. Rybki czują się świetnie. Wypróbowane i sprawdzone- 0 ofiar, 0 chorób i możliwie najmniej stresu.

BUTLOWY TRANSPORT RYBEK sposobem PANNY YAP:

Kupujemy tyle 5-cio litrowych butli wody AQUA, żeby na każdą przypadało 2-5 rybek, ewentualnie ryby z ostrymi zębami (duże giętkozęby itd.) przewozimy 1 butla= 1 rybka.

Z butli wylewamy wodę (może służyć do picia, do akwariów) i przecinamy trzy ścianki u szyjki tak, że w rezultacie mamy butlę- pudełko. Na całą noc przed transportem zostawiamy "pudełko" otwarte, by napłynął tam tlen z atmosfery. Do Szczecina wieziemy butle otwarte, transportujemy też jakąś dobrze natlenioną wodę(najlepiej filtrem lub napowietrzaczem). W Szczecinie nalewamy wody do dwóch trzecich wysokości butli. Wpuszczamy rybki do butli. Zaklejamy "wieczko" taśmą klejącą kilkakrotnie i zostawiamy butlę niezakręconą. Przywiązujemy butle w rzędzie do stabilnego miejsca w aucie. Doskonałe do każdego transportu, moje ryby już kilkakrotnie zostały przewożone w taki sposób i wszystkie mają się doskonale.

Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Pan w zoologicznym napełnia worki z woda tlenem z butli .

Jeśli tak, a w aucie nie będzie 30C to przetrwają podróż bez problemu. Oczywiście później aktualizacja itd. Mam tylko cichą nadzieję że to jakieś pielęgnice F1/F0, albo Lki, a nie neonki, czy skalary który możesz kupić też na miejscu. :P
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...