Skocz do zawartości

Transpczyort rybek na długie odległości


Kusmiraz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Będe kupywał rybki w szczecinie i bede je przewoził do słubic(lubuskie) podruz bedzie trwała jakieś 3 - 3.5 godziny do słubic mam 300km Czy do transportu tych rybek bede potrzebował jakiś specjalny woreczek czy torbe izolacyjną czy moze styropian ?? Pan w zoologicznym napełnia worki z woda tlenem z butli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę 2h. Ale to jest już coś. Rybki czują się świetnie. Wypróbowane i sprawdzone- 0 ofiar, 0 chorób i możliwie najmniej stresu.

BUTLOWY TRANSPORT RYBEK sposobem PANNY YAP:

Kupujemy tyle 5-cio litrowych butli wody AQUA, żeby na każdą przypadało 2-5 rybek, ewentualnie ryby z ostrymi zębami (duże giętkozęby itd.) przewozimy 1 butla= 1 rybka.

Z butli wylewamy wodę (może służyć do picia, do akwariów) i przecinamy trzy ścianki u szyjki tak, że w rezultacie mamy butlę- pudełko. Na całą noc przed transportem zostawiamy "pudełko" otwarte, by napłynął tam tlen z atmosfery. Do Szczecina wieziemy butle otwarte, transportujemy też jakąś dobrze natlenioną wodę(najlepiej filtrem lub napowietrzaczem). W Szczecinie nalewamy wody do dwóch trzecich wysokości butli. Wpuszczamy rybki do butli. Zaklejamy "wieczko" taśmą klejącą kilkakrotnie i zostawiamy butlę niezakręconą. Przywiązujemy butle w rzędzie do stabilnego miejsca w aucie. Doskonałe do każdego transportu, moje ryby już kilkakrotnie zostały przewożone w taki sposób i wszystkie mają się doskonale.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan w zoologicznym napełnia worki z woda tlenem z butli .

Jeśli tak, a w aucie nie będzie 30C to przetrwają podróż bez problemu. Oczywiście później aktualizacja itd. Mam tylko cichą nadzieję że to jakieś pielęgnice F1/F0, albo Lki, a nie neonki, czy skalary który możesz kupić też na miejscu. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...