Jump to content

Platki - nie zjedzą płatków gupikom?


Akwariatka
 Share

Recommended Posts

Witam! Myślę nad dokupieniem kilku platek do baniaczka. Obawiam sie tylko, że stanie sie tak, jak w akwarium mojej koleżanki - pływające blisko powierzchni większe platki zabierały jedzenie (wolno tonące płatki) niżej pływającym gupikom. Czy warto zastosować tabletki przyklejane do szyb? A może Wy nie macie takich problemów?

 

Pozdrawiam,

Akwariatka

Link to comment
Share on other sites

Ja bym się nie martwił - gupiki sobie poradzą. Chyba że Twoja koleżanka miała wyjątkowo głodne i wredne platki które z gardła gupiką jedzenie wyciągały...to to może być problem :zamieszany: . Uwierz że gupiki sobie poradzą.

Co do tabletek - ja używam, zarówno platki jak i (kiedyś) gupiki je jadły. Platki pobierają pokarm z praktycznie wszystkich warstw akwarium - od powierzchni po dno.

Link to comment
Share on other sites

No, raczej nie spodziewałabym się wrednych platek :mrgreen: . Sytuację znam z opowieści i może być to legenda z katalogu "ściemy akwarystów", ale wiesz - lepiej zapobiegać niż leczyć.

Dzięki za odpowiedź.

 

PS: kupiłam platki i to raczej gupiki okazały się małymi terrorystami - przez dwa dni platki nie wychodziły zza roślinek ;)

 

Temat do zamknięcia.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...