Skocz do zawartości

Platki - nie zjedzą płatków gupikom?


Akwariatka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Myślę nad dokupieniem kilku platek do baniaczka. Obawiam sie tylko, że stanie sie tak, jak w akwarium mojej koleżanki - pływające blisko powierzchni większe platki zabierały jedzenie (wolno tonące płatki) niżej pływającym gupikom. Czy warto zastosować tabletki przyklejane do szyb? A może Wy nie macie takich problemów?

 

Pozdrawiam,

Akwariatka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie martwił - gupiki sobie poradzą. Chyba że Twoja koleżanka miała wyjątkowo głodne i wredne platki które z gardła gupiką jedzenie wyciągały...to to może być problem :zamieszany: . Uwierz że gupiki sobie poradzą.

Co do tabletek - ja używam, zarówno platki jak i (kiedyś) gupiki je jadły. Platki pobierają pokarm z praktycznie wszystkich warstw akwarium - od powierzchni po dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, raczej nie spodziewałabym się wrednych platek :mrgreen: . Sytuację znam z opowieści i może być to legenda z katalogu "ściemy akwarystów", ale wiesz - lepiej zapobiegać niż leczyć.

Dzięki za odpowiedź.

 

PS: kupiłam platki i to raczej gupiki okazały się małymi terrorystami - przez dwa dni platki nie wychodziły zza roślinek ;)

 

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...