Skocz do zawartości

Oświetlenie w akwarium.


maciek390
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jest lato i to niekoniecznie wina świetlówek. Ale jeśli tak jest to albo zaopatrz się w butelki z zimną wodą by ochłodzić akwarium. Albo trzymaj krócej włączone światło jeśli masz jasno w pokoju gdzie trzymasz rybki to myślę że nic się niestanie jak światło będzie włączone troszkę krócej. Ja mam 112l i schładzam je butelką z lodem z 29 spada na 27*C i tyle ale przy 54l nie radze używać lodu w butelce.

Niech się wypowiedzą inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam akwarium 54l.Oświetlenie to 15w flora glo + Philips master TL-D 15w/840.Problem jest w tym że te świetlówki nagrzewają mi wodę.Co radzicie mi zrobić?

Raczej to nie świetlówki. Ja jak miałem w pokoiku trochę cieplej w lato to woda się momentalnie grzała. Np. taka pogoda jak dzisiaj była czyli nie za ciepło to woda już w normie, którą pilnuje grzałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie świetlówki, najprawdopodobniej magnetyczny statecznik. Co z tym zrobić? Poprawić wentylacje w pokrywie, może jakiś wentylatorek, dać statecznik elektroniczny, obniżyć temperaturę w pomieszczeniu z akwarium, skrócić czas świecenia podczas upałów, dalej są rozwiązania doraźne w stylu butelek z lodem, chłodziarki itd.

 

Dużo zależy jak bardzo te świetlówki grzeją wodę. Większość ludzi, hodujących popularne rybki widząc na termometrze 30C nagle wpada w panikę. Zupełnie zwykle niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...