Skocz do zawartości

[450l] Ogólne


e_gregor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Dzięki za zainteresowanie. No niestety szkła jeszcze niema. Może do wtorku będzie. Wrrr! Jestem zły bo w planach na ten weekend miałem właśnie odpalenie nowego baniaka i ułożenie aranżacji roślinnej.

 

Już wtorek i jak jest ?

Zerknij na którykolwiek z kilku ostatnich postów w tym temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wszystko było policzone. Na bokach akwarium mam po 3mm luzu na stronę. Pomyślałem sobie, że gdyby blat minimalnie przysiadł w którymś miejscu i zbiornik by się przechylił to boczne ścianki akwa parłyby o ścianę szafy. To mogłoby powodować niebezpieczne naprężenia we szkle.

 

A taboret jest ze mną od początku mieszkania. Ciąłem na nim deski podłogowe, panele, wiele listew i profili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Zostało pomierzyć, zamówić i zamontować fronty. Na poprzeczce przykleiłem aluminiowy profil. Będzie służył jako zaczep dla dwóch modułów DecoLight 11W AquaEla, które wcześniej doświetlały boku w 200l. Na razie takie oświetlenie zostanie. Później się okaże czy trzeba coś dołożyć czy nie.

 

W tej chwili pracują dwa wewnętrzne filtry wygrzebane z szafy. Bardziej chodzi mechaniczne odfiltrowanie wody. Widać w tym postępy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zalane w 3/4. Nie wrzucam fotek bo jeszcze woda mętna. Jutro powinno być lepiej to jak się ściemni to zrobię zdjęcie.

 

Wpuściłem 4 g(ł)upiki ;) Samca i trzy samiczki. Cudownie wyglądają w 450l cztery małe gupiczki pływające w grupce. Na prawdę dobry widok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto obiecane fotki. Woda nadal jest jeszcze nieco mleczna. Coś za coś. Nie chciało się piasku płukać... to muszę parę dni poczekać.

 

Widać też mój tymczasowy filtr biologiczny. Doniczka wypełniona żwirem, z jednej strony podłączona pompeczka 3W od minifontanny a z drugiej odpływ przez gąbkę do akwa. Oprócz tego działa jeszcze filtr wewnętrzny pennplax cascade 700.

 

Gupiki z radości aż się... rozmnożyły ;) Tak na poważnie miałem ciężarne samiczki i zmiana parametrów po przeniesieniu z innego zbiornika przyśpieszyła poród.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie stanu obecnego

 

Akwarium:

- 450l 150x50x60

 

Filtracja:

- biologiczny DIY z 3W pompki i donicy ze żwirem

- mechaniczny/cyruklator 5W Hagen Elite

 

Oświetlenie:

- 70W HQI

- 2 x 11W AquaEl DecoLight

- 6W żarówka energooszczędna

 

Flora:

- mix (zwartki, nawódki, żabienica, lotus, paproć, heniek, jakieś trawki, ludwigia, nurzaniec anubiasy, i parę innych)

 

Fauna:

- 4 x Gupik (1+3)

- Ampularia

 

Plany:

- dołoże grzałkę 150W z poprzedniego akwa

- dodam kubełek ex700 tetry

- przeniosę resztę rybek (skalary, mieczyki, kosiarki, harem bojowników, glonojady syjamskie, zbrojnik niebieski)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obserwowałem wątku od początku zakładania akwa, ale mam nadzieję że przesypałeś piach jakiś grubszym żwirem albo innym podłożem bo inaczej będziesz miłl strefy beztlenowe i niektóre korzenie u roślin mogą ci gnić, np echinodorusy.

Jeśli mogę coś powiedzieć to wystrzegaj się roślin o dużych liściach bo pomniejszają zbiornik. Kwestia gustu...

Jak dla mnie to trochę ciemno ale mam nadzieję że utrzymają Ci się te rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piach jest piachem. Pod nim ziemia ogrodowa oddzielona firanką. Jak coś zgnije to trudno ;) Wcześniej nigdy nie odmulałem żwiru w akwariach i tworzył się zwarty muł, który też utrudniał powietrzu dostęp. Roślinki w tym nieźle rosły.

 

Ciemno nie jest. Patrząc gołym okiem akwa jest jasne. Aparat musiałem tak ustawić, żeby lewa bardzo mocno oświetlona strona (lampa HQI 70W) nie była prześwietlona. Przez to prawa strona wygląda na zdjęciu jak BW ale w rzeczywistości jest lepiej.

 

Rośliny o dużych liściach lubię. Prawy środek zarezerwowany dla "lasu" kryptokorynowego ;) Będzie rósł w cieniu lotosa i żabienicy. Moja metoda na te rośliny to co jakiś czas eliminacja 90% liści jak robi się za gęsto. Jakiś czas jest spokój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że żwirem nie "przesypałeś", bo po czasie ten żwir by wylazł na wierzch ...

Na strefy beztlenowe dobre są świederki (w ilości max. ;)) ... Ale nie każdy je lubi, a na piachu je czasem widać. (wieczorami i przy karmieniu).

 

Akwarium wygląda świetnie :)

 

Jakie docelowe oświetlenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...