Jump to content

Co do filtra.

magd0s
 Share

Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie dotyczące filtr. Posiadam filtr aquaszut turbo 750n, który włożę do awkarium 126l z pyszczakami. I tu jest pytanie. W tym filtrze można dokupować koszyki, i tak, czy ten filtr może służyć jako biolog, jeżeli włożyła bym do jednego z koszyków ceramikę? Myślałam żeby kupić koszyk, aby mieć dwa koszyki w których miałabym ceramikę plus wata, a w drugim, może samą gąbkę, albo karmezyt. Jakie proponujecie wkłady? Ten filtr niby jest do 200l, może kupić jeszcze jakiś filtr, albo jeszcze jeden taki sam? Czy on sam wystarczy? Wiem, powiecie, że najlepszy byłby kubełek, niestety nie mam na niego miejsca. W przyszłości jak kupie szafkę na akwarium, to wtedy wymienie na kubełek.

Ten filtr niby jest do 200l

Masz rację, niby. Zagracanie sobie wnętrza akwarium kilkoma koszyczkami na wkłady nie wygląda estetycznie. Zostaw sobie ten filtr jako mechanik, do tego przydałby się biolog.

W przyszłości jak kupie szafkę na akwarium, to wtedy wymienie na kubełek.

W malawi, nadfiltracja jest mile widziana. Można by kupić kaskadę, tak jak tego FZN3, tylko teraz to kiepski interes jakbyś go później wymieniła np. na tańszy kubeł HW302, bo więcej do takiego baniaka nie potrzebujesz.

Najlepiej by było jednak wygospodarować trochę miejsca obok akwarium i tymczasowo zamontować kubeł na podłodze do czasu pojawienia się szafki. Płacenie dwa razy za filtr nie ma sensu, a wybór między kaskadą a kubłem jest prosty. Oczywiście możesz kupić też jakiś jeden z największych HBLi i później do tego HW302 i pozbyć się wewnętrznego... ale najlepiej by było od razu kupić kubeł i nie kombinować.

HW302 też jak najbardziej polecam. Jeśli naprawdę nie masz gdzie postawić kubła i nie przeszkadza ci,że wkłady filtracyjne do obecnego filtra zajmą dużo miejsca to są do niego takie plastikowe kubełki, które zakłada się jeden na drugi i tak można założyć ok. 3 szt

bo więcej raczej nie pozwoli wysokość akwa. Żadnej waty wkładać nie polecam. Będzie trzeba co tydzień czyścić filtr gdyż strasznie się zamula. Jeśli już to polecam miękką plastikową siatkę z drobnym oczkiem (pakowane są w taką siatkę różne warzywa i owoce np. jabłka,cebula itp.). Upychamy ile się da i naprawdę żadne wkłady się z tym nie zrównają.Ja miałem 2 takie kubełki i w tym na samym dole

właśnie taką siatkę a wyżej keramzyt zabezpieczony od góry plastikowym krążkiem z małymi otworami żeby go nie wciągnęło do filtra i było ok. To by była moja propozycja u mnie się sprawdzała elegancko :)

Ten filtr niby jest do 200l

Masz rację, niby. Zagracanie sobie wnętrza akwarium kilkoma koszyczkami na wkłady nie wygląda estetycznie. Zostaw sobie ten filtr jako mechanik, do tego przydałby się biolog.

W przyszłości jak kupie szafkę na akwarium, to wtedy wymienie na kubełek.

W malawi, nadfiltracja jest mile widziana. Można by kupić kaskadę, tak jak tego FZN3, tylko teraz to kiepski interes jakbyś go później wymieniła np. na tańszy kubeł HW302, bo więcej do takiego baniaka nie potrzebujesz.

Najlepiej by było jednak wygospodarować trochę miejsca obok akwarium i tymczasowo zamontować kubeł na podłodze do czasu pojawienia się szafki. Płacenie dwa razy za filtr nie ma sensu, a wybór między kaskadą a kubłem jest prosty. Oczywiście możesz kupić też jakiś jeden z największych HBLi i później do tego HW302 i pozbyć się wewnętrznego... ale najlepiej by było od razu kupić kubeł i nie kombinować.

Kaskady nie będę kupowała, z tego względu, że szkoda mi ciąć pokrywy na tymczasowy czas, bo potem jakbym miała kubeł to nie będzie ładnie wyglądała dziura. Na razie odpuszczę sobie, i uzbieram na kubełek. Tego Hbl nie chcę, bo słyszałam, że jest głośny, a mi zależy na tym aby kubełek był cichy, z tego względu, że mam bardzo mały pokój, jakieś 8-10m2, i akwarium stało by koło łóżka. A co do kubełka, lepszy byłby tetra tec ex 700, czy fluval 105/205? Oczywiście do malawi. A na razie spróbuje tak jak kolega mówi z tym aquaszutem.

Tego Hbl nie chcę, bo słyszałam, że jest głośny, a mi zależy na tym aby kubełek był cichy, z tego względu, że mam bardzo mały pokój, jakieś 8-10m2, i akwarium stało by koło łóżka. A co do kubełka, lepszy byłby tetra tec ex 700, czy fluval 105/205? Oczywiście do malawi. A na razie spróbuje tak jak kolega mówi z tym aquaszutem.

Ja polecam Ci Aquael unimax 250 jest cichutki w ogóle go nie słychać, a też mam pokój wymiarowo podobny do twojego, w nocy nie ma problemu z zasypianiem :D A jakbyś porównała unimax 250 z tetrą ex700 to zauważysz dużą różnice w pojemności filtra; unimax 250 ma 8l a tetra ex 700 ma 6,6 jak pamiętam, i jeszcze z tego co słyszałem w tetrach czasami puszczają zawory, a różnicy w cenie prawie nie ma może tam max 10zł.

Co do Fluval-a to nie wiem nic na jego temat.

Tylko że różnicy w wydajności filtracyjnej, między 8l, 6,6l, a 4l. Prawdopodobnie nie zauważy w takim baniaku. W 168l mam HW302 i FZN2. Myślę że kubeł spokojnie by dał sobie radę tutaj sam. Przy czym teraz słyszę tego drugiego. Dokładając parę groszy do Unimaxa 250, można mieć filtr który ma ponad dwa razy większą od niego pojemność i spokojnie daje sobie radę w baniakach 600-700l. Nie zawsze trzeba iść w markowe. :P