Jump to content

Przenosiny rybek i zmiana podłoża


ewakl
 Share

Recommended Posts

Muszę przenieść rybki z 40l akwa do większego 88 l i w tym większym chcę przedtem zmienić podłoże bo mam 2x18 w zwykłe świetlówki/nie akwarystyczne/ i średni żwirek a dokupiłam 2 op po 4 l Filtus Florian i 1 paczkę 4 l drobnego żwirku i czy to wystarczy ,czy jeszcze torf dokupić bo chcę żeby mi ładnie roślinki rosły.Filtr mam gąbkowy i grzałkę z termostatem i sporo glonów,pomiarów nie robię a wodę wymieniam odstałą powyżej 3 dni.

Wiem że muszę spuścić wodę jak najwięcej by póżniej po zmianie podłoża ją dodać i uzupełnić 1/3 czystą wodą odstałą a fitr przepłukać w tej wodzie z akwarium.

Mam pytanie ile razy mam płukać ten Filtus i ten zwykły żwirek drobny by nie zaćmił mi wody i by nie wypłukać za bardzo minerałów i czy dokupić jeszcze torf i jak to wszystko przekładać?

Jakie roślinki są najlepsze przy neonkach nie wymagające i trwałe bo mam dużo pływającej wgłębki które też zacienia światło?

Czy dołożyć też ten stary żwirek na wierzch by zachować równowagę biol bo chcę jak najszybciej wpuścić rybki i jak długo trzeba czekać na ustabilizowanie się by je wpuścić?

Mam w tym akwarium przywiezione znad morza drobne muszelki i nie wiem czy je pokruszyć i dodać i czy to zmienia jakoś korzystnie ph wody bo z kranówy jest raczej twarda?

Proszę doradzcie mi jak to sprawnie i dobrze przeprowadzić bo chcę od jutra się za to wziąść i mam trochę niejasności!

Link to comment
Share on other sites

torf jest do zmiękczania wody wsadzamy go do filtra ;) a nie w podłoże,a muszelki odwież nad bałtyk tam jest ich miejsce(zatwardzą ci wodę)żwir płucz do skutku czyli krystalicznej wody potem sparz wrzątkiem lub wygotuj lub wyparz w piekarniku ;););)

Link to comment
Share on other sites

Torf może również być pod podłożem tylko trzeba liczyć się z tym że w akwarium powstaną czarne wody, a jak tego nie chcesz lepiej pod spód wsyp aquasubstrate, lub ziemię ogrodową, tylko licz się z tym że ziemia przez jakiś czas będzie powodować mętność wody. Jak dasz stary filtr, który musi cały czas chodzić i trochę starej wody, oraz trochę starego podłoża , to praktycznie od razu możesz wpuścić rybki, aczkolwiek równowaga na pewno zostanie trochę zachwiana.

Link to comment
Share on other sites

dzięki za odp ale napisałam że mam podłoże Filtus specjalne dla roślin oraz zwykły żwirek i czy jacek żartujesz z tym parzeniem bo w sklepie powiedzieli żeby tylko przepłukać w zimnej wodzie do czystości wody ?????

ile mam dać tego starego podłoża tj żwirku cały czy część ile wody dać starej i świeżej odstałej?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...