Skocz do zawartości

Złe parametry wody .


LocoSabo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pogorszyla sie jakosc wody w akwarium po testach NO3- 80 PH-7 PO4- 1,8+ . Okolo miesiaca temu zauwazylem ze roslinki maja slaba kondycje zdrowotna . Liscie zolte ,szybko rosna ale tez szybko padaja i czarnieja. Zrobilem maly pozadek z filtrem zewnetrznym bo byl maly przeplyw wody . Akwarium mam okolo 3 miesiecy .podmiany wody i odmulanie robilem co 2-3 tygodnie . A od miesiaca robie co tydzien odmulanie i podmianke wody. Lecz parametrow wody nie udalo mi sie zmniejszyc ciagle takie wysokie , nie wiem jak wczesniej PO4 bo wczoraj test kupile a NO3 od miesiaca ciagle tak samo .

 

Info akwarium:

 

240L , filtr zew. jbl e900 wyrzucilem z jednego kosza duza gambke i dolozylylem ceramiki w sumie sa juz dwa kosze ceramiki , dolozylem tez wklad zeolitowy , zrobilem to dwa dni temu+ wewnetrzny aquael z gambka pracuja filtry 24h od poczatku powstanie akwarium. Podloze mam JBL Manado okolo 6-7 cm + zwirek male ilosci .2x duze korzenie . Oswietlenie bylo okolo 120W , wczoraj kupilem nowe swietlowki dolozylem 2x t5 i mam 183W.

 

Obsada:

20x neon

15x raborki klinowe

4x glonojad zbrojniki + 1 dorosly

1x glonojad albinos ma ze 25 cm

4x skalar , mlode

1+2 ramirezki

3x pretnik karlowaty, mlode

2x bocja wspaniala, stracatella

1x piskorek

10x kirysek panda

1x kirysnik plamisty

3x kosiarka

 

Temperatura to okolo 30-34 stopni troche duzo ale nie wiem jak obnizyc temperature przy tych upalach ;/

 

 

Roslinek mam srednio nie za malo ale tez nie jest zarosniete

 

Chce wiedziec jak czesto mozna robic podmiany wody , bo widze ze co tydzien nie daje efektu , dokupilem tez wczoraj rogatka a moczarke juz mam i nie chce rosnac ;/. Slyszalem ze te rosliny pomagaja zbic NO3 , martwie sie o kondycje mojego akwarium . Prosze o pomoc i rady

 

Przepraszam za bledy

 

mandy29: Używaj polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pogorszyla sie jakosc wody w akwarium po testach NO3- 80 PH-7 PO4- 1,8+ . Okolo miesiaca temu zauwazylem ze roslinki maja slaba kondycje zdrowotna . Liscie zolte ,szybko rosna ale tez szybko padaja i czarnieja. Zrobilem maly pozadek z filtrem zewnetrznym bo byl maly przeplyw wody . Akwarium mam okolo 3 miesiecy .podmiany wody i odmulanie robilem co 2-3 tygodnie . A od miesiaca robie co tydzien odmulanie i podmianke wody. Lecz parametrow wody nie udalo mi sie zmniejszyc ciagle takie wysokie , nie wiem jak wczesniej PO4 bo wczoraj test kupile a NO3 od miesiaca ciagle tak samo .

 

Info akwarium:

 

240L , filtr zew. jbl e900 wyrzucilem z jednego kosza duza gambke i dolozylylem ceramiki w sumie sa juz dwa kosze ceramiki , dolozylem tez wklad zeolitowy , zrobilem to dwa dni temu+ wewnetrzny aquael z gambka pracuja filtry 24h od poczatku powstanie akwarium. Podloze mam JBL Manado okolo 6-7 cm + zwirek male ilosci .2x duze korzenie . Oswietlenie bylo okolo 120W , wczoraj kupilem nowe swietlowki dolozylem 2x t5 i mam 183W.

 

Obsada:

20x neon

15x raborki klinowe

4x glonojad zbrojniki + 1 dorosly

1x glonojad albinos ma ze 25 cm

4x skalar , mlode

1+2 ramirezki

3x pretnik karlowaty, mlode

2x bocja wspaniala, stracatella

1x piskorek

10x kirysek panda

1x kirysnik plamisty

3x kosiarka

 

Temperatura to okolo 30-34 stopni troche duzo ale nie wiem jak obnizyc temperature przy tych upalach ;/

 

 

Roslinek mam srednio nie za malo ale tez nie jest zarosniete

 

Chce wiedziec jak czesto mozna robic podmiany wody , bo widze ze co tydzien nie daje efektu , dokupilem tez wczoraj rogatka a moczarke juz mam i nie chce rosnac ;/. Slyszalem ze te rosliny pomagaja zbic NO3 , martwie sie o kondycje mojego akwarium . Prosze o pomoc i rady

 

Przepraszam za bledy

Przerybienie,nawet jak na ten litraż.65 ryb naliczyłem wow.

Masz za dużo ryb w akwarium i to może być przyczyną o ile ich jeszcze nie przekarmiasz.Zredukuj obsadę masz ryby które nie nadają się do tego litrażu.

Zdecyduj się na jedną ławicę albo neonki albo rasbory.

Bocje nie nadają się do tego litrażu.

Mógłbyś też się pozbyć jednej ramirezki jeżeli masz dobrana parę.

2 kosze ceramiki to za dużo ja mam od dołu ceramika,biobale,torf,wata w ostatnim koszu z gąbką i woda miodzio.

Z szybko rosnących roślin mogę polecić nadwódkę wielonasienną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenia faktycznie nie było bardzo mało. Teraz po dodaniu już konieczne jest nawożenie jak i powinno być podawane CO2. Akwarium nie było nawożone, podłoże jałowe. Ja bym tu w słabej kondycji roślin dopatrywała się braku żelaza.

 

Obsada ciut za duża. A na azotany najlepsza jest oczywiście pistia.

 

Ceramiki i innych złóż biologicznych nie można dać za dużo, no chyba że kosztem filtracji mechanicznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ryby żyją to chyba zle mierzysz a woda jest klarowna czy zachodzi mgłą, podmiana raz na tydzień20 % wody, odmulanie raz na dwa

 

Wode mam czysciutka , zapomnialem dodac ze mam lampe uv 11w ;D Niestety test raczej nie klamie , jutro podmianke robie bez odmulania i zobaczymy jak test wyjdzie

 

 

 

 

Przerybienie,nawet jak na ten litraż.65 ryb naliczyłem wow.

Masz za dużo ryb w akwarium i to może być przyczyną o ile ich jeszcze nie przekarmiasz.Zredukuj obsadę masz ryby które nie nadają się do tego litrażu.

Zdecyduj się na jedną ławicę albo neonki albo rasbory.

Bocje nie nadają się do tego litrażu.

Mógłbyś też się pozbyć jednej ramirezki jeżeli masz dobrana parę.

2 kosze ceramiki to za dużo ja mam od dołu ceramika,biobale,torf,wata w ostatnim koszu z gąbką i woda miodzio.

Z szybko rosnących roślin mogę polecić nadwódkę wielonasienną.

 

 

Przerybienie nie sadze maja spora swobode poruszania , moze zrobie mala redukcje . Bocja podobno nie bedzie taka duza w zasadzie ma 1,5 roku i ma z 8-10 cm sam nie wiem. Ramirezek nie bede raczej ruszal chyba im tak dobrze. Co do filtra to wlasnie mialem duza gabki i zrobilem pol na pol . A podobno ceramiki nigdy za malo .

 

Oświetlenia faktycznie nie było bardzo mało. Teraz po dodaniu już konieczne jest nawożenie jak i powinno być podawane CO2. Akwarium nie było nawożone, podłoże jałowe. Ja bym tu w słabej kondycji roślin dopatrywała się braku żelaza.

 

Obsada ciut za duża. A na azotany najlepsza jest oczywiście pistia.

 

Ceramiki i innych złóż biologicznych nie można dać za dużo, no chyba że kosztem filtracji mechanicznej...

 

Nawozenie bylo mikro i makro elementami w plynie + CO2 w plynie . Rozgladam sie za zakupem butli z CO2 , co myslicie o tym zestawie ? Cena jakosc i bezpieczenstwo http://allegro.pl/butla-co2-reduktor-i- ... 61259.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Żeby nie zaśmiecać forum zakładaniem kolejnego podobnego tematu piszę tu.

Więc...

Szukałam w internecie informacji o wodzie w moim regionie (Zielonka) i

znalazłam coś takiego: http://www.wodociagmarecki.pl/index.php ... &Itemid=81

(niżej na stronie jest tabela)

Tylko nie mogę się połapać i stąd moje pytanie...

Czy ta woda jest dobra do akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO2 zakupione a po teście FE wyszło 0 ;/

 

Edit

 

 

Dołączona grafika

 

Moja butla , sprzęt zainstalowany ;D

 

I na szybko moje akwarium ;D

 

Dołączona grafika

 

Aktualizacja 29.08.2011

 

FE = 0

NO3 = 40

PO4 = 1,8

PH = 6,8-7

CO2 już podawane , może jakieś sugestie ?

 

Andrerw: Nie pisz posta pod postem, używaj opcji edytuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...