Jump to content

Dziwne zachowanie raka


Recommended Posts

Witam. Od wczoraj mam w akwarium raka marmurkowego (chyba;)). Kiedy włożyłam go do akwarium od razu zwiedził ochoczo całe, był żwawy i rozbiegany. Po paru jednak godzinach zaczął się dziwnie zachowywać. Kładzie się na plecach, na boku, a czasem nawet na głowie i podwija ogon. Coraz rusza łapkami, a kiedy podpłynie do niego rybka podrywa się szybko, aby ją zaatakować (tak mi się wydaje) i znowu wraca do pozycji leżącej bądź innych wygibasów ;). Czy mojemu raczkowi coś dolega czy może jest to dla niego naturalne zachowanie? Z góry bardzo dziękuję za wszystkie rzeczowe odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

hallo

Przydały by się parametry wody do tego jakaś temperaturka. Być może to tylko początek wylinki jest, skorupiaki tak mają że jak trafią do zbiornika o diametralnie różnych parametrach wody wymieniają skorupki, bynajmniej tak robią krewetki. Mamy dość ciepły okres, w wodzie o podniesionej temperaturze nieco gorzej rozpuszcza się powietrze, być może raczek się dusi? Do tego dochodzą przyspieszone procesy gnilne i mamy mała bombkę biologiczna która mogła trafić małego raczka. To tyle co ewentualnie mogło by się jemu przydarzyć.

Link to comment
Share on other sites

Temperatura jest utrzymywana na poziomie 26 stopni, raczek ma dobre napowietrzenie, w akwarium umieszczona jest pompka z filtrem. Z tego co czytałam, kiedy raki mają mało powietrza zaczynają wypływać na powierzchnię, bądź wychodzą z akwarium, aby szukać innego zbiornika wodnego. Do moich zmartwień dochodzi jeszcze brak jednego szczypca (takiego kupiłam go w sklepie).

Link to comment
Share on other sites

hi ho

Brakiem szczypczyka na ten czas nie przejmował bym się za bardzo, skorupiaki maja to do siebie że wszystkie kończyny im się potrafią odtworzyć i pojawić "znikąd" po wylince. Duże skorupiaki są bardzo zaradnymi stworzeniami, przez co ich zachowanie jest nader interesujące.

Link to comment
Share on other sites

Przez dwie godziny w ogóle się nie ruszał, leżał na grzbiecie z podwiniętym ogonkiem, a teraz próbuje przewrócić roślinną kuleczkę ;P Zastanawiam się tylko czemu przez większość czasu ma właśnie podwinięty do brzuszka ogon?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...