Jump to content

Potrzebuję rady

rafaelis
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich

Zakupiłem wczoraj filtr JBL e901 do akwarium 300l. Podłączyłem i mam kilka wątpliwości, o których rozwiązanie was proszę.

1. Czy to normalne że w rurce zasysającej wodę, tuz za kolankiem które wychodzi z akwarium jest trochę jakby luzu tzn wyglada to tak że widać jak woda wpływa z kolanka w wąż i jest tam trochę wolnej przestrzeni czy też tak macie?

2. Po całonocnej pracy filtr sie nie odpowietrzył dokładnie, trząchałem nim itp. wirnik pracuje cichutko ale co jakiś czas strzela chmurą bąbli. A może przyczyna to właśnie ta przestrzeń? Sprawdziłem jak zasysa koszyczek zasysa wode i wygląda że bardzo mocno.

3. To mój pierwszy filtr tego typu dlatego proszę o wyrozumiałość

1. Czy to normalne że w rurce zasysającej wodę, tuz za kolankiem które wychodzi z akwarium jest trochę jakby luzu tzn wyglada to tak że widać jak woda wpływa z kolanka w wąż i jest tam trochę wolnej przestrzeni czy też tak macie?

Masz rozszczelnienie przez które łapie lewe powietrze u mnie jest szczelny (e900 to praktycznie to samo) i żadne bąble nie wylatują,sprawdź szczelność.

Filtr może strzelać "bomblami" bo ma funkcje napowietrzania wody .

Ooo.... w morde :D . Takiej teorii to jeszcze nie słyszałem :D

Buahahaha :D

Chciałem coś dodać, ale nie mogę się skoncentrować :D

buehehehehe

:D :D :D