Skocz do zawartości

Zakładam akwarium 112 lit jaki filter ??? Pomocy :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem tutaj nowym na forum więc proszę o wybaczenie i zrozumienie wszystkich osób na forum

Jestem amatorem i zakładam pierwszy raz w życiu akwarium 112litrów 80x35x40.

Ponieważ nie mam zbyt dużych możliwości finansowych i nie za dużo miejsca więc muszę posiadać filter wewnętrzny.

Zastanawiam się nad kupnem filtra AQUAEL TURBO-650 oraz grzałki z termostatem ATMAN 250W.

Ktoś posiada oto taki filter, grzałkę albo może polecić coś o lepszych parametrach i stosunkowo dobrej cienie.

Czy ten filter bedzie dawał sobie radę ???

Za odpowiedzi i podpowiedzi serdecznie z góry Dziekuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubełkowy jak najbardziej, kosztuje mniej więcej 220 zł (zależy jakiej firmy), jest dużo bardziej wydajny, dużo cichszy (wbrew pozorom), nie trzeba się tak trząść nad parametrami wody, czyści wodę chemicznie, a do tego wewnętrzne zatrzymują zanieczyszczenia w akwarium - jeżeli długo go nie czyścisz jest tykającą bombą biologiczną - tylko czekać aż rybki pozdychają ;) Ale czyszczony co parę dni też będzie dobry, jak najbardziej. Ja jednak polecam zewnętrzny, np. Tetra Tec ex700 do twojego akwa, sama mam 112 l i filtr jest wspaniały, wygodny (bydlę wielkie, ale cóż :D ). Tylko pamiętaj, że filtr zewnętrzny powinien być ileśtam cm od powierzchni wody (każdy ma swoje minimum), więc musisz zaplanować miejsce w szafce. A co do filtra, który wymieniłeś - z relacji mojej koleżanki, Aquael nie sprawdza się w dużych akwariach. Kupuj na Allegro. Polecam uzytkownika trzmiel_pl, http://www.allegro.plitem549344045_filt ... _raty.html tu kupowałam, przesyłka była dobrze zabezpieczona, przyszła w miarę szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...