Skocz do zawartości

problem z filtrem zewnętrznym


Miranda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Zepsuł mi się filtr wewnętrzny, a że mam używany zewnętrzny to stwierdziłam, że może warto go zamontować.

No i tu się zaczynają schody. Wiem jak to działa mniej-więcej. Zrobiłam próbę wiadrową (bo długo był nie używany, więc chciałam trochę przeczyścić rurki). Niestety nic z tego nie wyszło. Filtr po podłączeniu działa (kręci), ale ciśnienie jest zerowe (nie zasysa wody).

 

Jest to filtr Ataman cf600.

 

Jakieś sugestie?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Wszystkie filtry kubełkowe, bynajmniej te z którym się zetknąłem, działają grawitacyjnie, co oznacza że filtr nie może stać na równo z lustrem wody w zbiorniku który ma być filtrowany bo będą z tego nici. To grawitacja jest główną siła sprawczą że nasze kubełki działają, turbinki tylko nieznacznie jej w tym pomagają :D

Czy po pierwsze, wiaderko z woda na taborecik a filtr na podłodze.

PO drugie w CF600 na górze dekielka jest taki wielki przycisk, jest to pompka którą należny tak długo naciskać aż się pięknie filtr zaleje wodą. Oczywiście węże muszą być na swoich miejscach w wiaderku zalanym wodą ^^

 

Po udanym teście na mokro a przed podłączeniem filtra do właściwej instalacji nie zapomnij wrzucić gdzieś między koszyki w filtrze gąbki ze starego filtra. Będzie działała jak "mega szczepionka" z bakteriami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Reguł i zasad nie ma co ile czyścić gąbki, co się zmniejszy przepływ tak że będzie to odczuwalne, różnie to wychodzi, jedni czyszczą co miesiąc bo mają potwory przewalające dno i podnoszące pył a inni raz w roku z chęci przeczyszczenia i zakonserwowania całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...