Skocz do zawartości

Dodatkowa świetlówka problem.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Mam jedną świetlówkę T5 o mocy 24W, chciałbym dokupić drugą.

Mam takie bolce(patrz na zdjęcia) jak mam wytłumaczyc o co mi chodzi?Gdzie moge kupić komplet?

Czy się wciska tylko w te bolce świetlówkę?Czy trzeba coś nawiercać w pokrywie?Ciągnąć kabel?

Czy są gotowe zestawy, że tylko wcisnę i będzie ok?

Pomocy.

post-9908-13685165295646_thumb.jpg

post-9908-13685165296013_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale nie znam tej pokrywy i nie wiem do czego służą te zaślepki. Jak coś to popatrz na stronie producenta czy sprzedaje moduły świetlne. Ze swojej strony mogę poradzić Ci coś w ten deseń http://allegro.pl/atti-zestaw-t5-1x-24w-56cm-kpl-z-aquastar-i-bt5-i1788078249.html albo zestaw bez świetlówek, ale to już sam poszukaj. Przewiercisz dwie malutkie dziurki przez pokrywę, przymocujesz do tego odbłyśnik wraz z uchwytami na świetlówkę, statecznik dasz na zewnątrz (chyba że masz miejsce w pokrywie na dołożenie, to w tedy jeszcze lepiej) do prądu i będzie hulało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wiercenia sie nie da?

Mam zestaw Aqarela 70x40x35

Da się bez wiercenia tego dokonać ! Domniemam iż posiadasz pokrywę firmy Aquael. Wystarczy kupić moduł firmy Aquael np jeden z tych http://allegro.pl/listing.php/search?st ... ce82fe39d8 Teraz Ci powiem co musisz zrobić jak już kupisz moduł firmy Aquael.

1-szy krok- Na zewnętrznej stronie pokrywy masz cztery czarne okrągłe zaślepki w dwóch z nich(na tej samej lini) masz zamontowany już oryginalnie moduł oświetleniowy, te dwie zaślepki pod którymi nie ma modułu wyciągasz np nożykiem( wystarczy lekko je podgiąć i wyskoczą)

2-gi krok - pod tymi dwoma zaślepkami które wyjąłeś masz dwie dziury a w każdej z nich po jednym białym "bolcu" które widać na zamieszczonych przez Ciebie zdjęciach, ściskasz je i od razu wypychasz je do zewnątrz obudowy ( czasami nie chcą wyjść) i teraz wystarczy, że zakupiony moduł przystawisz( najlepiej tak samo ustaw jak ten jaki już posiadasz w pokrywie),

3-ci krok - w dziury po zaślepkach( z zewnętrznej strony pokrywy) wkładasz śruby(chyba są w komplecie z modułem) i teraz musisz trafić końcówką śruby w otwór gwintowany w module.

I to by było na tyle ;) Teraz wystarczy podłączyć świetlówkę do gniazdka i cieszyć się jasnością w akwarium :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...