Jump to content

Ramirezka - białe kropki na płetwach.

Recommended Posts

Ok. miesiąc temu kupiliśmy Ramirezki żółte. 2 rybki były czyściutkie. Trzecia miała 3 białe kropeczki na płetwach. Czwarta miała dosyć sporo białego czegoś na samych płetwach. Na początku myślałam, że może brudna jest. Zaczęłam czytać o rybiej ospie, ale nie pasuje mi jedno: Moja ramirezka jest ze mną od miesiąca, ma kropkowane TYLKO płetwy, troszkę ma tego więcej niż na początku, ale nie ma innych objawów. Poza tym żyje już miesiąc z tym (u mnie) i ma się dobrze. Temperatura w akwarium troszeczkę skacze - od 25 w nocy do 28 w dzień.

Na forum czytałam, że rybki bardzo szybko zdychają od ospy, a po mojej tego nie widać... Proszę o poradę... Co mam robić. Mam jakiś lek na rybią ospę, ale czy to to?

Dołączona grafika

Według Twojego podpisu masz ekstremalnie duży zbiornik...ponad 9 tyś. litrów... ;)

Co do ospy... spróbuj podwyższyć temp. wody do 32*C na 3-4 dni. Jeśli białe zmiany znikną, to faktycznie może być to ospa. Do całkowitego pozbycia się problemu, być może będą potrzebne leki... patrz temat o ospie w tym dziale.

Chętnie bym to zrobiła (podwyższyła temperaturę), ale nie wiem, czy rybki przeżyją. 32 stopnie to dość dużo... Mam kupiony jakiś lek chemiczny, ale pewnie po zastosowaniu tego leku podtruję wodę...

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...