Skocz do zawartości

[63l]By Flexior - Aktualizacja 26.03.2012 (str. 5)


Flexior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

na 100% samiec i samica

 

Co do ich "jakości" to one są jeszcze młode.

Myślę, że w przyszłości będą lepiej ubarwione.

 

Zakłądając to akwarium, większą uwagę poświęciłem roslinom i ogólnemu wyglądowi, dopiero potem myślałem nad rybami, oczywiście tak by było im dobrze w tym baniaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Na wstępie mówię, że ogólne zdjęcie akwa wrzucę za ok 1-1,5 tyg, gdy się rozrośnie po przycince.

 

Wiele zmian nie nastąpiło, zwykła przycinka i korzeń ustawiłem tak by można było widzieć kryptokoryne.

 

Ostatnio mam 2 dylematy: rybki i rośliny

 

Co do ryb to juz niestety wiadomo, że mam 2 samce p. Borelli.

W zwiazku z tym myślę nad oddaniem ich i zakupieniu krewetek oraz bojowników (1+2).

 

Jeśli chodzi o rośliny, to niepokoi mnie proces filtracji.

Mchy ładnie rosną, ale osadza się na nim brązowy brud, co ogółem daje nieładny efekt.

 

Dołączona grafika

 

 

Podczas przycinania Limnofili również zauważyłem, ze w dolnej części łodyg, jest dużo brązowego syfu.

 

Dołączona grafika

 

Wkład do filtra czyszczę regularnie co 2 tygodnie.

I co jest dziwne, po umyciu filtra i włączeniu go, do wody dostaje sie ten brązowy brud.

Myślę, zeby dołożyć do filtra więcej gąbki, ale nie wiem czy to pomoże.

 

 

 

 

A Wy co myślicie, doradzcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten brud to glony+inne produkty przemiany materii , dokładanie gąbki nie ma sensu , bo akwarium nie będzie sterylne. Każdy ma w swoim baniaku jak Ty to nazwałeś brud , to jest dowód na to że w baniaku jest życie i tak będzie , co do czyszczenia to pomagają krewetki i ładnie czyszczą mchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie:

a co z krewetkami??

Bo tutaj mi polecacie na czyszczenie tych glonów, a w innym temacie odradzaliście trzymanie p. Borelli z krewetkami.

 

Tak wygląda woda po włączeniu filtra po ok 1min przerwie.

Cos z tym muszę zrobić, jaki wkład polecacie dodać do filtra??

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem to samo i pomaga czyszczenie pod ciśnieniem zakamarków wirnika jeżeli będzie tego dużo to filtr szybko się zapycha a jest to najprawdopodobniej ( tak wynika z mojej obserwacji) nadmiar nie przerobionej przez bakterie obumarłej flory. To ma taki brązowawy kolor ? jeżeli tak to powiem że u mnie działo się tak jak miałem dużo piasku i mocne nawożenie + co2 z bimbrowni. Jak nurzaniec się rozmnażał to nowe pędy zanim dosięgły substratu na dnie zbiornika rozkładały się od góry ale stare pędy cały czas puszczały nowe i kółko się zamyka. będzie z tym problem cały czas więc poszukaj rozwiązania po drodze. Oczywiście nie wyeliminujesz tego do zera ale można to ograniczyć. problem u mnie rozwinął się do tego stopnia ze w 54l kubełek minikani 120 musiałem czyścić co 2 tyg bo "pluł" tym pyłem jakby nie było w środku w ogóle wkładów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wkład do filtra czyszczę regularnie co 2 tygodnie.

I co jest dziwne, po umyciu filtra i włączeniu go, do wody dostaje sie ten brązowy brud.

Myślę, zeby dołożyć do filtra więcej gąbki, ale nie wiem czy to pomoże.

 

 

Miałem podobnie, po wypłukaniu gąbki należy nalać do wiadra nowej wody(oczywiście z akwa) i uruchomić w nim(ja mam wewnętrzny) kompletny fitr na minutkę. Cały syf pozostały w gąbce po jej wcześniejszym "wyżęciu" pozostanie w wiadrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aktualizacja 26.03.2012r

 

A więc po dłuższym braku aktywności zadecydowałem zaktualizować informacje i zdjęcie mpjego akwarium.

 

Więc:

- Limnofila Sessiflorazostała prawie całkowicie usunięta, zostały pojedyńcze łodygi.

- doszła roślina Dębówka meksykańska, która jak narazie zdrowo rośnie

- Zdecydowałem się na hodowlę krewetek, jak na początek 10 sztuk RC. Już u 3 samic widzę jajeczka.

- Hygrophila Polisperma rośnie bardzo szybko, juz nie mam gdzie sadzić jej po przycince, więc jak narazie wyrzucam, być może będę ją sprzedawał.

- Chcę kupić bojowniki 1+3, nie wiem tylko czy ryzykować z zakupem ich w kubkach czy szukać sklepu, gdzie pływają w akwarium, co może być bardzo ciężkie do znalezienia.

- Zastanawiam się nad kupnem butli CO2, drogi wydatek za 200zł razem z reduktorami, do tego licznik bąbelków itp. Cena mnie trochę odstrasza.

- Obecnie w akwarium jest:

*9 neonów

*3 otoski (musze dokupić z 3)

*1 p. Borelli (nie wiem czy może żyć z bojownikami, narazie ją trzymam, zobaczymy jak sprawy się potoczą, być może będzie do oddania)

*krewetki RC

 

 

Moim największym zmartwieniem jest przód akwarium, gdzie Marsylia walczy z glonami, po lewej stronie rośnie idealnie, ale ze środkiem ciężko.

 

Tak to wygląda:

 

Dołączona grafika

http://img196.imageshack.us/img196/510/dsc01319lx.jpg

 

 

Nie wiem czy nie usunąć z tego środka tej marsylii i dać tam mech, który jest zasłonięty, a wygląda tak:

 

Dołączona grafika

http://img205.imageshack.us/img205/9872/dsc01320y.jpg

 

 

 

To teraz aktualne zdjęcie akwarium:

 

Dołączona grafika

http://img12.imageshack.us/img12/7517/aqua6s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...