Skocz do zawartości

Kupno akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Możesz ew. kupić u szklarza akwarium...przeważnie liczą 1zł=1l. Do tego samemu zrobić pokrywę i kupić jakiś filtr. Oczywiście estetycznie będzie to troszkę gorzej wyglądać ale po podliczeniu kosztów myślę, że z 40-50l + filtr ( +termometr, żwirek z żwirowni) i własnoręcznie wykonana pokrywa oraz tło będzie się równać temu zestawowi.

 

ps. w tym zestawie nie ma grzałki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się do Magdos: Dlaczego sądzisz że ten filtr jest beznadziejny, głośny i że się rozleci?

Osobiście go miałem w 60l (trochę większy) i dawał sobie radę...

 

Co do tematu...polecam ci kupić akwarium 54l(pokrywa i akwarium) a filtr grzałkę itd. kup kiedy indziej jak nazbierasz sobie kasy...warto..nie będziesz żałował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isirdo

Dobry filtr kosztuję połowę ceny całego tego zestawu jak nie więcej. Może u Ciebie ten filtr dawał sobie radę ale zgadzam się z wypowiedziami innych, nie warto...

 

Nie opłaca kupować tego zestawu. Co do pokrywy DIY to może nie wyjść najtaniej ale jak się postarasz to będzie wyglądać lepiej niż te czarne plastiki sklepowe. Nie jest to może tanie hobby ale lepiej zainwestować w coś porządnego i sprawdzonego co nie popsuję się po 3-6 miesiącach niż potem płacić 2 razy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Można to zadać w tym samym temacie.

Jesteś na forum chwilę, masz kilka postów. Z czego powoli na każdy napisany post, przypada nowy temat.

To, że jesteś początkująca nie zwalnia Cię z dostosowania do panujących tutaj zasad!

 

edit:

 

Nie mam za dużo pieniędzy a słyszałam, że akwa może sporo tańszym kosztem kupić u szklarza. Interesuje mnie akwarium 15l (nie wiem czy się da) albo 25l. Czy opłaca się kupić akwarium u szklarza?

 

Pompkę, filtr mam.

To powód aby zakładać nowy temat? Według mnie: nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile możesz przeznaczyć, znalazłam na allegro nowe akwarium z pokrywą za 160zł z przesyłką, myślę że reszta skompletowania kosztowała by 50-150w zależności czy nowe czy używane. W takim akwarium możesz mieć już różne gatunki rybek, a nie tak jak w przypadku 25l bojownika lub gupiki. Jeżeli jest to dla Ciebie za drogo, to kup używane akwarium które może kosztować nawet 30zł jeżeli zdarzy się taka okazja. A jak nazbierasz więcej to kupisz sobie nowe. Naprawdę nie warto kupować małego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie koło 60 litrów? Udało mi się ojca na takie namówić - zamówi u znajomego szklarza wyjdzie taniej. Filtr i pompkę (do 100l) mam, co jeszcze muszę koniecznie dokupić? Co w takim akwa będę mogła hodować? Jaki może być koszt utrzymania? Mogę sobie pozwolić na 50 złotych miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie koło 60 litrów? Udało mi się ojca na takie namówić - zamówi u znajomego szklarza wyjdzie taniej. Filtr i pompkę (do 100l) mam, co jeszcze muszę koniecznie dokupić? Co w takim akwa będę mogła hodować? Jaki może być koszt utrzymania? Mogę sobie pozwolić na 50 złotych miesięcznie.

To za tą cenę możesz sobie pozwolić na akwarium co najmniej 300l (koszt energi) 60-tka nie zużyje więcej niż 20 zł na miesiąc.

Ludzie jak planuje się zakupy?

Skoro rodzice trzymają łapę na kasie to chyba lepiej zapytać do jakiej kwoty możesz kupić akwarium wraz ze sprzętem to podstawowe pytanie,dojdą jeszcze rośliny i obsada a tym też trzeba się liczyć,więc najpierw zapytaj a potem można planować.

Przy okazji lepiej na tym wyjdziesz jak zainwestujesz w filtr zewnętrzny więcej miejsca dla ryb i większa powierzchnia filtracyjna i zarazem lepsze warunki dla rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam filtr zewnętrzny. ;) A tu nie chodzi do końca o kasę, ale rodzicom się wydaje, że trzeba zacząć od mniejszego akwarium. W sumie nie wiem, czy mają rację czy nie, ale z drugiej strony nie wiem gdzie postawić takie większe akwarium. A jakie wymiary ma akwa 60l i 300l?

 

Edit

 

A w akwa konieczna jest pokrywa i oświetlenie?

 

Edytuj posty, nie pisz jednego pod drugim viewtopic.php?f=2&t=32464 jano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra widzę że temat zaczyna być rozwlekany na kilka stron z powodu prostego pytania więc polecam najpierw lekturę a potem planowanie reszty (edytuj posty).Przejżyj te linki:

viewtopic.php?f=43&t=6354

viewtopic.php?f=43&t=17372

viewtopic.php?f=43&t=17244

viewtopic.php?f=43&t=11573

Proszę się najpierw zapoznać jak nie to mam ten temat w ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam filtr zewnętrzny. ;) A tu nie chodzi do końca o kasę, ale rodzicom się wydaje, że trzeba zacząć od mniejszego akwarium. W sumie nie wiem, czy mają rację czy nie, ale z drugiej strony nie wiem gdzie postawić takie większe akwarium. A jakie wymiary ma akwa 60l i 300l?

 

Edit

 

A w akwa konieczna jest pokrywa i oświetlenie?

 

Edytuj posty, nie pisz jednego pod drugim viewtopic.php?f=2&t=32464 jano

Wystarczyło poszukać.. Akwarium 60l profil 60x30x33. 300l 120x50x50.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magd0s nie przesadzaj z tym 300L przecież powiedział że nie ma gdzie postawić większego. Sądzę, że 60L na początek powinno być dobre (60 x 30 x 35). Nie jest strasznie małe ani duże, takie w sam raz. Jak już chyba ktoś wyżej pisał w małym jest trudno utrzymać parametry i niestety taka jest prawda, mam 17L. :) W sześćdziesiątce nie powinno być trudno.

 

A w akwa konieczna jest pokrywa i oświetlenie?

 

Oświetlenie by się przydało, inaczej rośliny większość nie będzie rosła. Niestety z oświetleniem wiąże się pokrywa/belka oświetleniowa albo inny rodzaj oświetlenia. Najłatwiej jest kupić gotową pokrywę, jednak producenci w sklepach montują za słabe oświetlenie. Ja musiałem zmodyfikować swoją pokrywę z 15W na 15+48 żeby dawało mi około 1W/1L wody, poczytaj artykuły do których dał link grzegrzółka. Nie kupuj nic na szybko, nie warto. Obczaj trochę lepiej temat i wtedy zabieraj się za kupowanie zbiornika itp.. Nie popełniaj typowego błędu początkującego akwarysty, czyli najpierw kupi potem obezna temat.

 

Powodzenia w zakupach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...