Skocz do zawartości

Podłoże JBL MANADO (twardość wody) ?


fhuzbych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

akwa 216 l 120x40x50 profil przedtem malawi zmiana na "lekkiego holendra"

zmiana podłoża z piasku na ?

 

zakupiłem dzisiaj jbl manado 25 L

i

JBL PROFLORA START SET 200

Zestaw startowy z 3 składników dla zdrowych roślin akwariowych w tym 5 L w tym :

- JBL AquaBasis plus (odżywcze podłoże) 5l = 6kg,

*JBL Ferropol (nawóz podstawowy w płynie ) 100ml

*JBL Ferropol 24 10ml

 

 

Pytanie czy JBL AquaBasis plus (odżywcze podłoże) 5l wystarczy do zbiornika czy będzie go za mało?

 

Czy mogę zostawić trochę piasku na samym przodzie zrobić taką mierzeję z przodu ?

 

skoro więcej roslin sadzi się z tyłu zbiornika to więcej JBL AquaBasis plus dałbym z tyłu

 

Czy dobrz jest odzielić manado 25 L

i

JBL PROFLORA START np siatką ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile cm Aquabasis producent poleca dać na dno? Jeśli 1 cm to 5 l wystarczy do Twojego akwarium. Pomysł, zeby dać więcej podkładu tam gdzie będą rośliny jest ok, przeważnie się tak robi więc idziesz dobrym tokiem rozumowania. Z tą mierzeją to chodzi ci o plażę z samego piasku? jeśli tak to nie ma z tym problemu tylko po jakimś czasie manado trochę się z piaskiem zmiesza. Dobrze jest oddzielić siatką manado od substratu - tu tez dobrze muślisz. Polecam plastikową moskitierę o średnicy oczek ok 1 mm. Z nawozów poza tymi ww brakuje ci jedynie azotu i fosforu. W holendrach niestety trzeba te makroelementy dawkować dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowedź :)

 

Trochę poczytałem forum na temat jbl MANADO i mam teraz spore wątpliwości bo co jest kwestią koloru wyglądu i "lekości" tego podłoża to tej sprawa gustu, ale znalazłem info ,iż to podłoże podnosi twadość wody i to bardzo znacząco !!!

Są jakieś informacje, iż ponoć trzeba wcześniej płukać w gorącej wodzie, ale nie wiem czy to m być panaceum na tą wadę podłoża. Druga sprawa po co mam kombinować srawdzać, podłoże jest w worku 25 kg nie otwierane więc jesli jest coś na rzeczy proszę o info osób, które testowały MANADO.

Któtko mówiąc oddam / wymienię na inne i po sprawie.

Jak rozerwę worek i będę np sprawdzał czy "zatwardza" czy nie to potem sklep może robić problemy że worek otwarty itd.

 

Proszę o pomoc osoby które miały / mają podłoże JBL MANADO

Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...