Skocz do zawartości

Zółty Gupik


xsiasia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem w sklepie parkę zółtych Pawików. Gość w sklepie powiedział że jest to kolor żadko spotykany. No w sumie pierwszy raz takie widze. Co wy na to ??

Żółty pawik Dołączona grafika , co do występowaniu w sklepach to zależy, w jednym jest w drugim nie.

:mrgreen:

A teraz tak na serio:

Chodzi ci o takiego Dołączona grafika

Jak tak to u mnie w Warszawie nie widziałem takich.

 

PS: Pawik ? Jeśli już to Pawie oczko :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że u mnie takie gupiki na lato są bardzo powszechne.

Normalne, samce i samice z zimnymi barwami są po wyższej cenie lub są dostępne na jesień.

Nie są aż tak płodne jak zwykłe gupiki. Mój kolega miał taką odmianę przez niedotlenianie wody.

 

Takiego pawika wyrwę ci za 3,5 złotych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam takiego gupika tylko niestety straszny agresor z niego się zrobił. Wczoraj musiałam go wyłowić do pustego akwa 25l i zastanawiam się co mam z nim zrobić bo strasznie gania inne ryby i w dodatku nabrał chętki na samice molinezje i boje sie żeby jakaś krzyżówka z tego nie wyszła.

Mam go u siebie już rok na początku przez kilka miesięcy był spokojny potem zaczął ganiać inne gupiki (2 zdechły w tym jeden na coś zachorował a drugi prawdopodobnie został zamęczony przez żółtego kilera pod osłoną nocy) :(

Obecnie mam 2 gupiki samce w tym właśnie tego kilera! wiem, że agresja może być wzmożona przez brak samicy ale nie chce już więcej tych ryb mimo, iż są piękne.

 

Poniżej wklejam linki do fotek mojego żółtego gupkia

http://www.superakwarium.pl/galeria/vie ... &sort=dete

http://www.superakwarium.pl/galeria/vie ... &sort=dete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że niestety taka możliwość jest.

 

Krzyżowanie międzygatunkowe.

Jest możliwe, ale tylko w obrębie danego rodzaju - przykładowo można skrzyżować gupika i molinezje, ponieważ należą do rodzaju Poecilia, to samo tyczy się mieczyka i platki które to zaliczamy do rodzaju Xiphophorus. Krzyżówki między różnymi rodzajami nie występują, przykładowo nie skrzyżuje się gupika i mieczyka ze względu na zbyt dalekie pokrewieństwo.

Hybryd międzygatunkowych nie polecam tworzyć, a powstałych przypadkowo krzyżówek nie puszczać dalej "w obieg".

źródło: viewtopic.php?f=36&t=34606

 

Edit:

Gaweł ładny ten twój gupiczek, a widziałeś mojego? :)

 

Ale posty edytujemy. // Atreyu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zamykam. Żółty gupik, nie okazał się rarytasem, takim jak np. fioletowe platki które widziałem tylko raz w życiu. Zaczyna się OT i neverending story pt. "ja też". To ja też i boję się że zaraz powstanie temat niebieski gupik, czerwony gupik, zielony gupik i tak w nieskończoność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...