Jump to content

Recommended Posts

Witam!Mam welonkę(złotą rybkę).Mieszka w 10l akwarium ale na szczęście tylko tymczasowo(4-5 dni).Dzisiaj kupiłam sobie prawie 60l akwarium(54l) i mam zamiar jutro ją przenieść do tego nowego akwa.Ale moje pytanie jest takie, jakie rybki mogą z moją welonką jeszcze mieszkać?Czy może być z wąsaczem niebieskim(glonojad)?Nie mam największego wyboru ale rybki jak np.gupiki , brzanka rekina , skalary i molinezje są na pewno.Oczywiście jest więcej ale nie znam nazwy każdego w sklepie zoologicznym.Napiszcie z jakimi może być w akwarium. ;)

Witam!Mam welonkę(złotą rybkę).Mieszka w 10l akwarium ale na szczęście tylko tymczasowo(4-5 dni).Dzisiaj kupiłam sobie prawie 60l akwarium(54l) i mam zamiar jutro ją przenieść do tego nowego akwa.Ale moje pytanie jest takie, jakie rybki mogą z moją welonką jeszcze mieszkać?Czy może być z wąsaczem niebieskim(glonojad)?Nie mam największego wyboru ale rybki jak np.gupiki , brzanka rekina , skalary i molinezje są na pewno.Oczywiście jest więcej ale nie znam nazwy każdego w sklepie zoologicznym.Napiszcie z jakimi może być w akwarium. ;)

Nawet na welonke to za mało minimum 80l :P

Na glonojada minimum 100l

Brzanka Rekinia,Skalary je sobie odpuść skalary minimum 200l i 45cm wysokości a brzanka rekinia 300l :)

Molinezje minimum 70l :P

Oddaj welonka i kup jakieś inne rybki typu neonki,prętniki,kiryski panda,otoski,itp :P

Pozdtawiam

Rozumiem ale niestety nie mam takiej możliwości.Mieszkam w Szwecji i nie mogę jej oddać.Żadna koleżanka ani znajomy nie ma akwarium.Ale w zoologicznym widziałam że welonki są trzymane w taki właśnie akwariach może nawet mniejszych i jest ich bardzo dużo.Ale zrobię co tylko w mojej mocy i moim portfelu :D żeby jej się podobało tylko niestety nie mogę zmienić akwarium , zasadzę dużo roślinek albo kupię specjalne jedzenie dla welonek albo co tam jeszcze jej będzie potrzebne oprócz niestety akwarium :|

Też mieszkam w skandynawii i wiem jak jest z oddawaniem ryb. W sklepach zoologicznych traktują ryby jako produkt, a w zbiornikach jest spore przerybienie.

Edit.

Do akwarii z welonami nie można kupować wszystkich roślinek jak leci,znaczy można ale nie jest to opłacalne ponieważ welony są roślinożerne i szybko zjedzą delikatne rośliny.

tez mam wlasnie taki problem mnialam pomysl podobny tylko ze zbojownikami poniewarz to so przeoiekne ryby o wspanialych kolorach.. niestety nie wiem czy moge miec 2 samce i kilka samic poniewarzsama nazwa rybki wygaduje jej charakter.. czyli ze lubia sie bic..

mam 60L akwarium.. ile moge miec takich bojowników?? pomuszcie!! :(

Jeżeli tak Ci zależy na tej welonce to weź nie kupuj więcej rybek do tego 60l tylko miej jedną piękna rybkę.. Do tego jakieś rośliny twardolistne, np. Anubias, żabienica(chyba)

Widzę że my tutaj nic nie wskóramy, i tak pewnie będziesz miała tą welonkę to chociaż zrób tak jak ja mówię...jedną welonkę i może Otoski jako ekipa sprzątająca.

Co do bojowników nie można trzymać dwóch samców bo zapewne walka na życie lub śmierć..obsada dla ciebie

Harem Bojownika (2 samice + 1 samiec)

8 neon inessa

6 Otosek

aha i zaponialam dodac ze mam doroslego zbrojnika niebieskiego (glonojada).. czy to w czyms przerzkadza?

a otosek po lacinie jak sie nazywa? ja mieszkam w anglii i raczej dokaldne przetlumaczenie na otosek w google translator to chyba niepoprawne imie :L ?

Otoski to ryby stadne, z tego co się orientuję minimum 6szt., dla zbrojnika niebieskiego (nie zbójnika :) ) przymałe trochę to akwarium.

Jeżeli chodzi o bojownika nie bojowniki bo nie można trzymać samców ze sobą, to ja bym sobie darował bo bałbym się, że będzie gonił neonki.

Jestem nowy więc jeżeli coś przekręciłem przepraszam, poprawcie mnie ;)

Zbrojnik niebieski nie nadaje sie do akwarium 60l...zrozumcie to! ta ryba dorasta do 12 cm! Nie można trzymać tak dużych ryb w tak małym akwarium...gdybyście troszeczkę poczytali na forum to zrozumiecie o co nam chodzi. jest setki tematów typu Obsada 60l więc zajrzyjcie i poszukajcie...to takie trudne?

Share

• Create New...