Jump to content

Założenie nowego akwarium.

Recommended Posts

Witam po ponad 10 latach chce wrocic do akwarystki. Interesuje mnie akwarium około 126.l. Takie bedzie odp. w miejsce na to przeznaczone. Wiem ze po tylu latach technika itp. duzo poszla do przodu. Wiadomo akwarium tradycyjne, rybki skalary, glonojad itp...Moje pytani ile KG potrzeba mi kupic zwirku. Jakie dobre roslinki do skalarow. Jakie filtry wewnetrzne, zastosowac jeden mocniejszy ? czy np. słabsze po lewej i prawej stronie akwarium, rowniez grzałlki. Prosze o jakies rady.

Mod.Janusz--Na razie ostrzeżenie ustne.Pisownia.

Powiem otwarcie nie chce kupowac szmelcu. Ale tez puki co nie moge sobie pozwolic na filtr zewnetrzny. Firma Tetra Tec rozumie ze to marka polecana, prucz niej jest jakas jeszcze inna dobra ?? Co do grzałki mowicie jedna 100.w. A co powiecie np. o 2x50.w. Lewa i prawa strona nie dogrzeje szybciej i rownomiernie wody ?

Mod.Janusz---Ostrzeżenie ,ale już nie ustne.

• 4 weeks later...

Witam podepne sie pod temat gdyz moja przygoda z akwarystyka jest taka sama jak zalozyciela tematu.Pozwole sobie dolozyc kilka pytan .

Jaki jest koszt utrzymania takiego akwarium .

Ile mozna wpuscic rybek do akwarium 120l

Czy istnieje jakis przelicznik co do ilosci i wielkosci rybek w akwarium

jaka woda do zalania .

Jakie oswietlenie zastosowac by roslinki i rybki mialy to co potrzbeba

no i podbije pytanie co z grzalkami jedna czy dwie jaki filtr

Czy ten zestaw jest godny ceny -jakosci

http://allegro.pl/112-zestaw-akwarium-1 ... 45590.html

Dzieki za kazda rade .

Mod.Janusz---Ostrzeżenie za pisownię.

Powiem otwarcie nie chce kupowac szmelcu. Ale tez puki co nie moge sobie pozwolic na filtr zewnetrzny. Firma Tetra Tec rozumie ze to marka polecana, prucz niej jest jakas jeszcze inna dobra ?? Co do grzałki mowicie jedna 100.w. A co powiecie np. o 2x50.w. Lewa i prawa strona nie dogrzeje szybciej i rownomiernie wody ?

JBL e900 (ja mam e700 i się sprawdza)

Grzałka 1x 100W Aquael

Jak będziesz miał dobrą cyrkulacje w akwarium to wystarczy jedna grzałka 100w.

Co do filtra polecam Ci Firmę Aquael i filtr kubełkowy Aquael Unimax 250, sam go posiadam w 112l i woda kryształ, jest niezawodny i niesłyszalny :) a z tego co słyszałem to w Tetrach ex700 to zawory/uszczelka przepuszcza wodę, u jednych coś się stanie a u innych będzie pracować 5lat bez żadnego problemu.

robisum1 ten zestaw co podałeś to nie ma 120l a 102l.

Możesz użyć kranówki ale niech stoi w wiaderkach czy innych pojemnikach aby z wody odparował chlor.

Zależy jakie chcesz mieć roślinki bo widzę, że w tej pokrywie jest 2x18w T8, przy takim oświetleniu możesz mieć viewtopic.php?f=5&t=9355

Filtr polecam Aquael Unimax 250.

Do zalania możesz użyć wody z kranu potem do podmian odstaną, pamiętaj o zamknięciu cyklu azotowego jest na forum dużo o tym i podstawowa zasada - bez pośpiechu. Zanim kupisz rybki poczytaj o nich jakie warunki trzeba im zapewnić popytaj na forum na pewno dużo się dowiesz. Nie ma żadnego przelicznika wszystkie typu cm/l to bujda. Dobierz obsadę "z głową" unikniesz wielu rozczarowań a i Twoi "podopieczni" będą szczęśliwi. Do tego litrażu wystarczy z powodzeniem jedna grzałka 100W.

Czy istnieje jakis przelicznik co do ilosci i wielkosci rybek w akwarium

Nie. Obsadę dobiera się indywidualnie, co nie znaczy że można sobie tam hodować każdy gatunek, wprost przeciwnie. Zapraszam do działu obsady.

jaka woda do zalania .

Kranówka, o ile nie jest jak chodzi ph i twardość skrajnie zła dla ryb które planujesz.

Jakie oswietlenie zastosowac by roslinki i rybki mialy to co potrzbeba

Różne rośliny, mają różne potrzeby jak chodzi o światło. Tego nie da się uogólnić. Na standardowym świetle, tylko podstawowe rośliny -> lista roślin cieniolubnych w odpowiednim dziale.

no i podbije pytanie co z grzalkami jedna czy dwie jaki filtr

Jedna. Filtr, najlepiej nie wewnętrzny.

Czy ten zestaw jest godny ceny -jakosci

http://allegro.pl/112-zestaw-akwarium-1 ... 45590.html

Nie. Bardzo słaby filtr. Chińska grzałka. Standardowe światło. Baniak profilowany czyli ma ok 96, a nie 112l. Badziewne dodatki których nie powinno być w akwarium takie jak fototapeta i kolorowy żwirek.

• 4 months later...
 Share

• Create New...