Skocz do zawartości

Kłopot z roślinami


Notos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem w akwarium jako podłoże zwykły czarny bazalt. Żadnych nawozów, substratów.

Roślinki rosły jak szalone, szczególnie cabomba, jak podcinałem to już nie miałem co z nią robić.

Teraz gdy włożyłem je do innego akwarium, z podłożem AquaticNature PRO Soil wcale nie rosną...

Nawet gorzej, kryptokorynie brązowej i zielonej liście robią się żółte i coraz mniej sztywne, aż w końcu białe i jakby z waty.

Wyskakują na nich jeszcze czarne plamki.

Na roślinie której nie znam nazwy robią się dziwne dziury, a kontury tych dziur (tak to nazwać?) robią się czarne lub brązowe. Jednak ona wypuszcza spod podłoża nowe łodyżki.

Do tego cabomba wcale nie rośnie, nawet 1cm nie urosła.

Moczarka (teraz ją wyjąłem do drugiego akwa) też robiła się szara i odpadały jej liście.

Jedynie bakopa rośnie w miarę (ale powoli), oraz bardzo dobrze rośnie trawka eleocharis.

 

Oświetlenie tylko 15W na 63L, planuję zmienić, ale dziwne że wcześniej na tym samym oświetleniu rosliny szybko rosły

Teraz nie używam żadnych nawozów, może easy carbo lub zrobić bimbrownie?

 

Co poradzić z tymi roślinkami?

 

Zdjęcia

Liść kryptokoryny zielonej

Dołączona grafika

 

Roślinka której nie znam nazwy:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...