Jump to content

Którą wybrać pokrywę?


Recommended Posts

Ja i tak bym musiała dokładać, nawet jeżeli miałabym tą z dwoma, gdyż 0,3w/l to za mało. Chodzi mi bardziej praktyczność, w której łatwiej byłoby dołożyć, które klapki są lepsze do otwierania itp.

Link to comment
Share on other sites

Jak mogę się deczko wtrącić to zdecydowanie odradzam tego plastikowe produkcje.Są niepraktyczne,po pewnym czasie się deformują-a co najważniejsze "obsługa"zbiornika jest utrudniona.Mogę dać namiary na bajeranckie pokrywy aluminiowe-jednym słowem majstersztyk na PW.A co ważne możliwość zainstalowania oświetlenia do pojemności akwarium.

Siema

Link to comment
Share on other sites

Posiadam w swoim akwarium pokrywę Aquael'a więc podrzucę swoją opinię.

Na jakość plastiku nie ma co narzekać, jest stosunkowo sztywna. Otwór do karmienia nie za wielki, poza tym i tak do jakichkolwiek prac trzeba ją zdjąć.

Jeden moduł oświetleniowy to zdecydowanie za mało, nie ma się co oszukiwać. Można dodać np. taki: http://allegro.pl/modul-oswietleniowy-p ... 31550.html.

Zaletą tych modułów jest to, że ich zamontowanie wymaga wyjęcia dwóch zaślepek na śruby, przykręcenia modułu i założenia zaślepek. Stateczniki znajdują się na przewodzie niedaleko wtyczki więc nie dogrzewają akwarium i nie ma w tej pokrywie takiego tunelu na statecznik jak w pokrywie Wromak.

Sama świetlówka ma ok 50cm, przy bocznych ściankach z doświetleniem jest tak sobie. Świetlówki są zmontowane na sztywno na listwie aluminiowej która nieudolnie udaje odbłyśnik (planuję dodać standardowe). Wysoka klasa szczelności wynika ze sklejenia konstrukcji co sprawia że świetlówki są niewymienialne (trzeba się modlić aby wysiadły w trakcie gwarancji - jeśli moim się to nie uda to pewnie będę przerabiał oświetlenie, przy okazji dziurawiąc trochę pokrywę aby rozsunąć świetlówki na boki).

Link to comment
Share on other sites

magd0s jeszcze ja się wtrącę posiadam pokrywę Aquael-a 1x24W T5 6500K tylko od 4 dni i jak na razie jestem z niej zadowolony fakt posiada tylko jedną świetlówkę ale za to to już jest T5 a nie T8, i ta różnica 6W pomiędzy pokrywą wromaka a aquaela jest bardzo niewielka, a T5 dostarczają więcej światła do akwarium, a jak jedna świetlówka to dla ciebie za mało możesz dokupić drugi moduł firmy Aquael 1x24w T5 o barwie od 6500K do 10000K możesz od razu kupić dodatkowy moduł wraz z pokrywą na aukcji której link podałeś bo allegrowicz Clarias_ posiada również w swojej ofercie moduły do pokryw Aquael. Z montażem każdy sobie poradzi wystarczy wyjąć dwie zaślepki które znajdują się na zewnętrznej stronie pokrywy i za nimi od są białe bolce które również się wyjmuje i teraz tylko przystawić moduł i go przykręcić i gotowe. :shock:

Link to comment
Share on other sites

W podpisie masz napisane że chcesz mieć biotop j.malawi więc raczej zbyt wielu roślin nie będziesz miał dlatego nie musisz kupować dobrego oświetlenia. Co do pokrywy nie znam się za bardzo, ale przy zakupie swojej patrzyłem na wygodę przy pracy w akwarium dlatego odradzam kupna pokrywy które trzeba zdejmować żeby coś zmienić/poprawić w akwarium.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...