Jump to content

Pierwsze akwarium od lat 90 litrów [Aktual.str2]

Recommended Posts

70x40x35

Zestaw wykonany jest przez renomowaną polską firmę AQUAEL

ze szkła float o grubości 6mm

co zapewnia mu doskonałą przejrzystość oraz wytrzymałość.

Szkło klejone jest dwuwarstwowo specjalnym silikonem akwarystycznym

zapewniającym 100% szczelność.

Pokrywa czarna wykonana z ABS

Oświetlenie:świetłowka T5 24W 6500K z elektronicznym zapłonem.

Najwyższa ochrona na rynku pyło i bryzgoszczelność IP67.

Koniec z psującymi i zamoczonymi starterami

Filtr wew.kompletny z gąbką z napowietrzaniem o wydajności 650l/h

mocowany 4 silnymi przyssawkami..

Grzałka 75W

-z termostatem

Temperatura w baniaku 25 stopni? Dać więcej?

Dno piasek ze żwirowni, gotowany i przygotowany :)

Roślinki zestaw trawiastych 7 gatunków zasadzone z przodu, dopiero rosną.

Rośliny z lewej strony nie wiem jakie dostałem od kolegi...dziwnie leżą na dnie... o co chodzi?

Pływająca roślinka nie wiem jaka to jest. Ani nie wiem jak się nazywa ta długa :o pomożecie mi odgadnąć?

Gałęzatka 2 kulki :)

Korzeń na środku wyłowiony z jeziora za pomocą żony :)

Obsada:

Prętniki czerowne harem

Kiryski 5 sztuk na dnie

Zbrojnik dwie sztuki

To co lata poza tym to oddaję.

myślę o ławicy.... neon czerwony ?

Zwinnik czerwonousty?

Nie wiem ile sztuk.

Żona uparła się na krewetki red.Będzie z 5 sztuk za tydzień :)

Nawożenie... tabletki pod korzenie... 1 na 20 l wody czyli 5.

Akwarium ma 3 tygodnie.

Jeśli macie jakieś sugestie to proszę piszcie.Chciałbym mieć mocno zarośnięte akwarium. Wiem,że poczekam na to. Hmmmm... ciekawe ile?Może też znacie na to odpowiedź.

post-9908-13685165275431_thumb.jpg

Zaczynamy:

Zbiornik nie wygląda szałowo, ale tez nie odpycha...moje pierwsze spostrzeżenie, to że na drugim zdjęciu gdzie masz nieco więcej roślinek udało się zasłonić te porozrzucane kamyczki!Wg. mnie to z kamyczkami to nietrafiony pomysł.Ale to być może tylko moje zdanie.

Brak Ci tła...polecam brystol(niedrogi w zakupie, a świetnie spełnia swoją rolę..duży plus za możliwość zmiany kolorów)

Podłoże wygląda przyjemnie, korzeń ok ... spodobał mi się Twój sposób pozyskiwania go! ;-)

Roślinki po lewej Ci się kładą?...spokojnie, powinny się podnieść(chyba że leżą już 3 tyg. to faktycznie może zasadź troszkę głębiej)

Chciałbyś mieć mocno zarośnięte akwarium?...musisz zaopatrzyć się w większą liczbę roślin.

Ile to trwa?...przy regularnych podmianach, odpowiednim nawożeniu, dobrym oświetleniu i ewentualnym co2 za jakiś miesiąc dwa mógłbyś pochwalić się ładną roślinnością ... jednak w Twoim przypadku oświetlenie jest dość słabe, brak co2, musisz podpierać się dobraniem mniej wymagających gatunków roślin i odpowiednim nawożeniem.

Pływająca roślina to Pistia, a ta "długa" to rogatek.

A co to to białe po lewej? .... sztuczna, ceramiczna kryjówka?

Pozdrawiam

Ps. Wydaje mi się że opis części składowych Twojego zestawu akwarystycznego przepisałeś prosto z ulotki producenta:-)

Ja polecam zmianę żwirku na czarny oraz tła (możesz zrobić sam z czarnego worka na śmieci będzie wyglądał jak skałka) ryby się będą lepiej prezentowały w ciemniejszym otoczeniu.

Dodałbym kilka roślinek (najlepiej żywych) co do sztucznych ozdób typu zamki jestem przeciwny. Do tego jeszcze jakiś kamyk. Zmieniłbym też obsadę na np. 3 samce i 9 samic gupika pawie oczko, 10 neonów zielonych, kiryski możesz zostawić . Akwarium możesz przerobić nie do poznania.

Gost: Dbaj o pisownię.

Tak 24W na ten litraż to mało i brak co2 wróży dłuuugie czekanie na zarośnięty roślinnością baniak.Dołóż światła jeszcze chociaż tyle samo.Dokup roślin,najlepiej szybko rosnących łodygowych,przejrzyj może coś sobie wybierzesz.Z tego co masz będzie ciężko zagęścić akwarium.Moczarka pewnie będzie dawać radę,pistia u góry pewnie też się rozrośnie ale będzie zacieniać więc ją ewentualnie później byś mógł dołożyć.CO2 i nawożenie jak dołożysz światła i roślin też będzie konieczne.

Damianek,od kiedy kiryski zjadają glony?Hoduję je 1,5 roku i większej bzdury w życiu nie słyszałam.Nie wprowadzaj ludzi w błąd.Poza tym to rybki tak zgodne,że jeśli jakaś ryba ich nie zaatakuje to one tego na pewno nie zrobią.

Do autora.

Więcej roślin:żabienica,anubias,nurzaniec.Korzonki,kokos jako dekoracja-kiryski lubią mieć kryjówki.Co do jedzenia to kiryski jedzą wszystko co opadnie na dno,więc to nie problem.

Baniaka na razie nie ma co oceniać,bo trochę pustynia.Nie dawaj żadnych nawozów,trochę cierpliwości i roślinki bujną się aż miło.

Nie chcą rosnąć mi rośliny :(

Zamówiłem nawóz.

Małe zmiany.Więcej kamieni.Tło (będzie tak długo aż baniak zarośnie).

Nowe rybki. Aktualna obsada.

Zbrojnik niebieski 2

Prętnik czerowny 1+2

Kirysek 4

Tetra color 8

W niedzielę jadę po krewetki 10 sztuk.

Myślę o zmianie podłoża, co wy na to? Roślinki tak jakby puszczały korzenie nad podłoże. Przesypuję je co jakiś czas, nie chcę pchać łap non stop do wody.Myślałem o żwirku ciemnym za korzeniem i w miejscu gdzie są sadzonki.Zostawić taką środkową drogę z tego jasnego piasku co jest teraz.

Jakie proponujecie rozwiązania?

Jakie rośliny dokupić? Kryptokoryna powoli się rozrasta(mam nadzieję,że będzie do samego góry. Te roślinki z pierwszego planu to jakieś oszukaństwo.Kupiłem przez allegro i nie rosną od 3 tygodni. A chciałem mieć trawniczek :(

Jakieś pomysły? Sugestie?

Jestem otwarty na propozycje.

Pozdrawiam Akwamaniaków :)

post-9908-13685165371639_thumb.jpg

post-9908-13685165371945_thumb.jpg

post-9908-13685165372261_thumb.jpg

viewtopic.php?f=5&t=9355

Z trawnikiem przy nikłym oświetleniu jest właśnie najtrudniej.

Na pewno z sagittarii subulaty by urósł, ale z tego co mi się wydaje to przy słabym świetle rośnie dość duża, bo się "wyciąga". Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale chyba tak to właśnie jest. Teraz ją mam przy mocniejszym świetle i rośnie niziutka...