Skocz do zawartości

Ile godzin dziennie oświetlenie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Wynika z tego,iż nie masz włączników czasowych-ale nie wspominasz o pojemności zbiornika.mocy oświetlenia itp.

Chciałbym aby rośliny szybko rosły.

Z tym"szybkim"rośnięciem roślin to nie ma reguły-każdy zbiornik jest inny,nawożenie,parametry wody i wszystko z tym związane ma wpływ na to "rośnięcie"

PODAJ WIĘCEJ DANYCH O SWOIM AKWARIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Co do roslinek by szybko rosly to kwestia W\l nawozow itp nie mowiac o co2.

 

Nie wiem czy biotopy uzalezniaja od oswietlenia ale ja bym proponowal swiecic 10 h.

 

I zakupic wylacznik czasowy. Sa chinczyki takie markietowe ja w hurtowni elektrycznej tez mam chinole. I wzialem by nie inwestowac w takie cos. Mozesz tam ustawias rozne sekwencje np wlaczyc na 4h wylaczyc na 2h i znow wlaczyc by np jak wrocisz z pracy dluzej popatrzec na rybki.

 

Ja tez wstaje wczesniej do roboty i mi sie samo akwa zalacza ok 8 i ciagle swieci do 19 czyli 11h.

 

Teraz przy nowym akwa albo kupie dwa takie aparaty bo chcialbym zrobic by jedna swietlowka sie wlaczala a za jakis czas pozostale. By ryby nie mialy oczu jak teleskopy jak sie wlaczy nagle tyle swiatla z ranca.

 

I tak samo z gaszenie stopniowo.

 

 

Reasumujac proponume 10 11 h obserwuj tylko czy nie masz problemu z glonami. No i zainwestuj w ten wył. Czasowy. Sadze ze ok 30 zl nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...