Skocz do zawartości

Jakie oswietlenie do akwarium 240L - nietypowa obudowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie i prosze o porade

 

Obudowe ktora posiadam obecnie jest nieco przerobiona , swietlowki maja okolo 1 rok a 1,5 roku . Tak sprzedajacy mowil o zestawie ktory zakupilem jakis czas temu . Ogolnie bylo by ok ,ale cos roslinki slabo rosna sa w zlej kondycji i mam zastrzezenia co do ich jakosci . parametry wody sa ok . Moze przejde do sedna sprawy obudowa szeroka 120 cm profilowana ,przebudowana i z tego powodu obnizony poziom wody w akwarium o jakies 3-4 cm .

 

Od tylu obudowy mam:

 

1. 6500k Polamp Daylight 30w wbudowana w obudowe (moze bym wymienil na nowa )

2. Narva lt30W Oceanic Blue wbudowana w obudowe (ladna barwa chetnie ja zostawie)

3. Dolozona 55 cm chyba osram 24W z statecznikem zasilana osobno (chcialbym wymienic ja na dluzsza 80-90cm nie wiem czy moge wykorzystac ten statecznik model to pcxs 124350 t5 24W/t8 18W to udalo mi sie odczytac )

4. Na srodku F15W Grolux ma okolo 40-50 cm wbudowana w obudowe (brak mozliwosci wymiany ja sie za to nie lapie heheh)

5. Przod to chyba jakas zwykla swietlowka dziwna, slaba barwa i brak napisow (chetnie ja wymienie na nowa tylko jaka ?)

6. Do przodu chcialbym dodatkowo dodac T5 okolo 80-90 cm z osobnym statecznikem , lub powiazac to z lampa z 3. pozycji , wspolny statecznik lub dokupic taki sam. Co radzicie ?

 

Potrzebna mi wasza rada jak rozdzielic to oswietlenie moze wyminic je miejscami co by polepszyc efekty . Ogolnie prosze o wskazowki o porady co i jak . Zaznaczam ze obudowa jest przerobiona dodane sa do kazdej swietlowki stateczniki wszystko dziala ok , mysle ze nie ma sensu kupowac innej i moze da sie zrobic cos fajnego ;D

 

Jezeli ktos by bardzo chcial zobaczyc fotki tej obudowy to mam mozliwosc zrobienia zdjec.

 

Przepraszam za bledy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszaj sobie światło.

Barwa dzienna jest to 6500k czyli kelwinów.

Świetlówki o większej ilości kelwinów będą miały barwę coraz cieplejszą. oraz poniżej 6500k będą miały barwę coraz zimniejszą.

Jeszcze jest problem z roślinami. Masz widzę jedną niebieską więc możesz zostawić a resztę kupić o barwie dziennej.

 

Gost: Dbaj o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zdecydowalem i wybralem swietlowki

1. 30W Aquastar

2. 30W Gro-Lux

3. 39W 865

4. 39W 865

 

Barwy 10000K,8500K i 2x 6500K

 

Zostawilem sobie blueoceanic 30W i 15W grolux , Mam 183W i mam nadzieje ze bedzie dobrze dla roslinek i rybek ;D Bo teraz to mam super mocne swiatlo (daje czadu hehhe). Nie mam CO2 , ale mysle nad zakupem jakiegos zestawu . W zasadzie nie mam za duzo roslinek , ale chce to zmienic . Dodam fotki jak cos .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszaj sobie światło.

Barwa dzienna jest to 6500k czyli kelwinów.

Świetlówki o większej ilości kelwinów będą miały barwę coraz cieplejszą. oraz poniżej 6500k będą miały barwę coraz zimniejszą.

Jeszcze jest problem z roślinami. Masz widzę jedną niebieską więc możesz zostawić a resztę kupić o barwie dziennej.

 

Gost: Dbaj o pisownię.

Raczej na odwór, poniżej 6500k to cieplejsza, bardziej żółta barwa, a powyżej zimniejsza, biała, a 10000K ma kolor granatowego nieba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszaj sobie światło.

Barwa dzienna jest to 6500k czyli kelwinów.

Świetlówki o większej ilości kelwinów będą miały barwę coraz cieplejszą. oraz poniżej 6500k będą miały barwę coraz zimniejszą.

Jeszcze jest problem z roślinami. Masz widzę jedną niebieską więc możesz zostawić a resztę kupić o barwie dziennej.

 

Gost: Dbaj o pisownię.

Raczej na odwór, poniżej 6500k to cieplejsza, bardziej żółta barwa, a powyżej zimniejsza, biała, a 10000K ma kolor granatowego nieba.

 

Tak, tak, pomyliło mi się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...