Jump to content

Agresywne Bocje Mysie?

Regon
 Share

Recommended Posts

Siemka mam taki problem, że cos w moim akwarium obgryza płetwy mniejszym neonom inesa. Moja obsada to:

9 Bystrzyków Pereza

3 Miedziki Obrzeżone

1 Glonojad

7 Neonów Innesa

10 Zwinników Jarzeniec

Jakoś 2 tygodnie temu dokupiłem 6 Bocji Mysich, które podobno nie sa wcale agresywne. Po 4 dniach wszystkie 7 neonów miało poobgryzane tylnie płetwy, następnego dnia ojciec chcąc mi sprawic prezent dokupił kolejne 13 neonów innesa, które teraz także mają poobgryzane ogony.

W zachowaniu Bystrzyków, które mam od ponad 2 lat razem z neonami nie zauważyłem nic dziwnego, podobnie jak z miedzikami. Zwinniki raczej też nie miały nic z tym wspólnego.

I stąd moje pytanie: Czy Bocje Mysie mogą w nocy obgryzac neonom ogony?

• 3 months later...

W moim wypadku było podobnie niedawno kupiłem bocje mysie, które obgryzają płetwy kiryskom, wszystkie 6 szt. kirysków mam dość mocno obgryzionych, w akwarium mam również bocje siatkowane, te choć są znacznie większe od tych świeżo kupionych bocji mysich są spokojne i nie obgryzają żadnych ryb

Miałem dwie duże bocję pręgowane. Ostatnio dokupiłem jeszcze dwie małe i to własnie ona pływają za welonkami jakby chciały je podgryzać.

Widzę, że co jakiś czas chyba im się udaje, bo welonki się jakby otrzepywały.

Wkrótce przeniosę je do nowego akwarium i będą miały spokój.

To bardzo prawdopodobne, że bocje mysie obgryzają płetwy. Kiedyś miałem kilka sztuk tych ryb i muszę potwierdzić, że są agresywne w stosunku do innych mieszkańców akwarium. Mam kilku znajomych, którzy posiadaja bocje siatkowane i nie zauważyli u nich nigdy agresji.