Skocz do zawartości

Akwarium LT 240l


zuczek222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem w trakcie zakładania akwarium LT 240l i padło z mojej strony na taką obsadę co wy na to

 

-prętnik karłowaty 2+4/5

-kosiarka 6szt.

-krewetki red cherry xxx

-raki z rodziny cambarellus jeszcze nie wiem jakie pewnie orange 2+4

-ślimaki kilka gatunków xxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z podstawowych zasad LT, jest duża obsada, zakrawająca o przerybienie, składająca się "brudzących ryb", obsada. Do tego co masz dodałbym przynajmniej jeszcze 2+8 mieczyka Hellera i 2+8 molki BM.

 

Chyba że będzie to LT, takie jak 90% LT, czyli "mam słabe światło, nie będę lał nawozów, dam ziemie - liczę że coś urośnie". :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wytłumaczyć co oznacza "LT" ?

 

Myślę, że obsada może być, ale nie jestem przekonany do: krewetki+raki

LT-low tech, uzasadnij raki + krewetki bo te raki to jedne ze spokojniejszych są i krewetką krzywdy nie robią

 

Światło mam 2x39W T5 jest sporo artykułów gdzie jest mowa o umiarkowanej obsadzie myślę że tyle ryb do brudzenia wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że proponowana przez Ciebie osada, nie jest nawet umiarkowana tylko bardzo skromna. W LT oprócz tego co jest w ziemi, nawozy idą tylko przez pokarm i to co wyprodukują ryby. W założeniach LT ma przynajmniej 60% powierzchni dna pokrytej roślinami. Kilka prętników nie narobi nawozów dla masy roślin. Szczególnie że światło nie jest takie słabe i rośliny będą jako tako rosnąć i pobierać składniki odżywcze.

 

Myślę że nie ma się co szarpać na nazywanie akwarium LT. Cała ta technika to temat na sporą książkę, która zresztą już nawet powstała. To wszystko nie jest takie proste jakby mogło się wydawać. Może zostawmy więc nazewnictwo, daj tą ziemie pod żwir, zajmij się podstawowymi roślinami [akurat większość tego co jest w sklepach] które dadzą radę na takim świetle i pomyśl o nawożeniu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...