Jump to content

Kiedy zacznie działać?

Alalicja
 Share

Recommended Posts

Witam,

Wczoraj w południe wlałam 2,5 ml płynu Bactosan firmy Tropical, woda do tej pory z mlecznobiałej zmieniła kolor na mlecznobiałą :mrgreen: (niewielka różnica). Akwarium mam 25l, a w buteleczce było 30ml (10ml- 100l), więc wlałam 2,5ml.

Filtr Aqua Szut Super Mini 280 ,

Brak założonej grzałki temp w moim pokoju to 24 stopnie (grzałka na zimniejsze pory, ale mam ją w szafce) ,

Kilka roślinek i 3 gupiki + żwirek rzeczny + żwirek sklepowy biały,

Zanim wsypałam żwirek biały woda już była mlecznobiała.

Akwarium działa od 6 sierpnia.

Witam,

Wczoraj w południe wlałam 2,5 ml płynu Bactosan firmy Tropical, woda do tej pory z mlecznobiałej zmieniła kolor na mlecznobiałą :mrgreen: (niewielka różnica). Akwarium mam 25l, a w buteleczce było 30ml (10ml- 100l), więc wlałam 2,5ml.

Filtr Aqua Szut Super Mini 280 ,

Brak założonej grzałki temp w moim pokoju to 24 stopnie (grzałka na zimniejsze pory, ale mam ją w szafce) ,

Kilka roślinek i 3 gupiki + żwirek rzeczny + żwirek sklepowy biały,

Akwarium działa od 6 sierpnia.

Tropical Bactosan Pond jest to preparat do klarowania wody w oczkach wodnych, która uległa zmętnieniu w wyniku złego funkcjonowania filtracji lub na skutek przekarmienia ryb. Zmętnienie wody pojawia się również w nowo-założonych zbiornikach z nieustaloną równowagą biologiczną.

Może masz zakwit pierwotniaków ?

Woda musi dojrzeć i pewnie żwirek także się przyczynił do zabarwienia wody.Najlepiej nie stosować żadnej chemii

Więc żwirek niewiele wnosi.

Dwie opcje: zakwit pierwotniaków, lub wina wody może zawierała osady. Poczekaj parę dni może się wyklaruje.