Skocz do zawartości

kilka pytań dotyczących mchu


k9aro3l
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio kupiłem zestaw kilku mchów tzn gałązek. I mam problem ponieważ po przymocowaniu ich do kamieni zdecydowana więszkość pouciekała z kamieni i leżą sobie samowolnie na dnie.

Moje pytania :

1) Czy mech się po jakimś czasie ukorzenia co oznaczałoby że żyłkę do można zdjąć z kamieni ?

2) Czy ten mech który leży na dnie ( filtr nie powoduje jakiegoś zamieszania w akwarium tak więc gałązki mchu leżą sobie spokojnie ) może tam pozostać i czy ukorzeni się po jakimś czasie na dnie? Dodam że mam piasek zwykły przecedzony przez sitko tak więc jest zupełnie czyściutki piasek bez kamyczków małych

3) Po jakim czasie można robić wstępną przycinkę mchu co aby szybciej podrastał ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio kupiłem zestaw kilku mchów tzn gałązek. I mam problem ponieważ po przymocowaniu ich do kamieni zdecydowana więszkość pouciekała z kamieni i leżą sobie samowolnie na dnie.

Moje pytania :

1) Czy mech się po jakimś czasie ukorzenia co oznaczałoby że żyłkę do można zdjąć z kamieni ?

2) Czy ten mech który leży na dnie ( filtr nie powoduje jakiegoś zamieszania w akwarium tak więc gałązki mchu leżą sobie spokojnie ) może tam pozostać i czy ukorzeni się po jakimś czasie na dnie? Dodam że mam piasek zwykły przecedzony przez sitko tak więc jest zupełnie czyściutki piasek bez kamyczków małych

3) Po jakim czasie można robić wstępną przycinkę mchu co aby szybciej podrastał ?

 

Pozdrawiam

O jakim mchu mowa?

A tak ogólnie,mech z czasem przyczepi się do korzenia,kamienia nie ma potrzeby usuwać żyłki bo po co,żyłka jak cienka jest niewidoczna i mech ją zarośnie.

Nie wrośnie się w podłoże ale może się rozwijać nie przymocowany.Pozostać może tylko w jakim celu?

Użyj cienkiej żyłki np.0.10 mm i możesz plątać ile wlezie.

I tu właśnie potrzebna jest nazwa mchu nie wszystkie rosną w tym samym tempie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zestaw-mchow-taiwan-flame-spiky-mech-moss-gratisy-i1770739079.html

Kupiłem taki zestaw.

Tak więc najlepiej byłoby zebrać je i przymocować do kamieni tak ?

A czy nie bedzie problemem jeżeli przywiążę do kamienia dla różne gatunki mchu?

Ponieważ jestem poczatkujący identyfikacja mchu moze być trochę kłopotliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zestaw-mchow-taiwan-flame-spiky-mech-moss-gratisy-i1770739079.html

Kupiłem taki zestaw.

Tak więc najlepiej byłoby zebrać je i przymocować do kamieni tak ?

A czy nie bedzie problemem jeżeli przywiążę do kamienia dla różne gatunki mchu?

Ponieważ jestem poczatkujący identyfikacja mchu moze być trochę kłopotliwa

Nie lepiej jeden gatunek do danej dekoracji pomieszane to nie będzie wyglądało.

W opisie masz jakie to są gatunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...