Skocz do zawartości

glony


Matis 1000000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie podmieniam tylko dolewam jak wyparuje

musisz wiedzieć ze wyparowuje TYLKO czysta woda bez żadnych substancji chemicznych

Jeśli Ci np wyparuje 2litry w tyg to oznacza ze stężenie substancji chemicznych (tych złych) jest wyższe w akwarium a Ty dolewając wode z powrotem je tylko sprowadzasz do stanu wysokiego... nie wyrzucasz ich z akwarium... To co Ci wyparowuje to sama czysta woda wszystko inne pozostaje zwiększając swoje stężenie..

 

wyobraź sobie szklankę wody z 10kostami rozpuszczonego cukru (cukier jako związki chemiczne szkodliwe w akwarium) a dodatkowo co godzine ktoś wrzuca kolejną kostę cukru.(bo ryby stale wydalają itd) Jesli odlejesz 20% wody z cukrem a wlejesz czystą to zmniejszysz jego stężenie (woda bedzie mniej słodka czyli lepsza!!)

 

Jeśli natomiast woda odparuje to jego stężenie wzrośnie (bardziej słodka), bo ilość cukru jest w wodzie jest stale zwiększana a ty dolewając tylko odparowaną wode wcale się go nie pozbywasz... W końcu dojdzie do takiego stopnia ze więcej cukru się nie zmiesci... ( a w akwarium oznacza to śmierć wszystkiego i restart)

 

Chyba bardziej obrazowo się nie da tego wytłumaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie wyglądają tematy prowadzone bez uzupełnionego profilu :(:(:( czeski film :!::!: my się produkujemy a skończy się tak że matis 1000000000 powie nara pocałujcie mnie w dupę :o:o:o jak pisze ktoś pomocy,to staramy się jakoś poważnie pomóc, ale jak mamy to robić ,skoro ludzie są niepoważni???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj jeszcze o wymaganiach swoich rybek. Na początek zobacz jakich temperatur wymagają i na tym się skup. Wydaje mi się, że temperatura 28 stopni może być dla niektórych za wysoka. Napisz nam też jakie masz akwarium (ile litrów i wymiary) i jakie masz ryby i ile sztuk. Jeśli chcesz dla swoich ryb jak najlepiej, to chętnie ci pomożemy tylko musisz nam udowodnić że chcesz i się starasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT

Do jacekd72

Rozumiem, że dla ciebie jest ważne uzupełnienie profilu. Twoje zdanie i je szanuję, choć ja mam inne. Tylko skąd ta wrogość do młodych osób? Bo zauważyłam, że głównie po to się tak dopominasz o uzupełnianie profilów. Czy na prawdę uważasz, że jeśli ktoś jest młody to od razu trzeba go traktować jak idiotę, który i tak się wypnie na wszystkie rady? Tym sposobem bardzo zniechęcasz młodych ludzi i do siebie i do akwarystyki. Znam kilka osób z tego forum, które choć są bardzo młode, mają bardzo poważne podejście do akwarystyki i wiedzą niejednokrotnie dużo więcej niż starsze osoby. Moim zdaniem ważniejsze jest to, żeby każdy, jeśli pyta się o radę, podał w swoim temacie przynajmniej obsadę i litraż.

 

Do modów: Piszę to tutaj a nie na PW bo uważam, że każdy powinien to przeczytać. Nie traktujmy się nawzajem jak wrogów i nie wymagajmy podawania danych jak na policji...

 

Do Matis 1000000

Czekam na dalsze dane twojego akwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT

Do jacekd72

Rozumiem, że dla ciebie jest ważne uzupełnienie profilu. Twoje zdanie i je szanuję, choć ja mam inne. Tylko skąd ta wrogość do młodych osób? Bo zauważyłam, że głównie po to się tak dopominasz o uzupełnianie profilów. Czy na prawdę uważasz, że jeśli ktoś jest młody to od razu trzeba go traktować jak idiotę, który i tak się wypnie na wszystkie rady? Tym sposobem bardzo zniechęcasz młodych ludzi i do siebie i do akwarystyki. Znam kilka osób z tego forum, które choć są bardzo młode, mają bardzo poważne podejście do akwarystyki i wiedzą niejednokrotnie dużo więcej niż starsze osoby. Moim zdaniem ważniejsze jest to, żeby każdy, jeśli pyta się o radę, podał w swoim temacie przynajmniej obsadę i litraż.

 

Do modów: Piszę to tutaj a nie na PW bo uważam, że każdy powinien to przeczytać. Nie traktujmy się nawzajem jak wrogów i nie wymagajmy podawania danych jak na policji...

 

Do Matis 1000000

Czekam na dalsze dane twojego akwa :)

i aby pytając o rade na prawde jej potrzebował...

czasami http://www.gogle.pl to najlepszy poradnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary akwarium długość 80cm wysokość 40cm szerokość 35cm

temperatura 26C

post-1375-13685154517719_thumb.jpg

ryby:

2 Brzanki sumatrzańskie

1 Brzanka różowa

1 Bocja wspaniała

1 Gurami

1 Glonojad syjamski

1 Mieczyk hellera

1 Kirysek spiżowy

1 Danio malabarski

1 Długonos ciernisty ( Węgorek ciernisty )

i tej rybki nie znam nazwy

post-1375-13685154519068_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie o rybach które masz. Część z nich to ryby stadne a ty masz po 1 sztuce. Zdecyduj też, które ryby podobają ci się najbardziej i skup się na mniejszej ilości gatunków. Wymień w jakimś sklepie zoologicznym te które wykreślisz z obsady na powiększenie ilości stadnych, które chcesz zostawić. Wymień też te sztuczne rośliny na żywe. Sztuczne nie są dobre dla ryb. Mogą się o nie skaleczyć a poza tym nie mają żadnego pozytywnego wpływu na wodę. Wbrew pozorom żywe rośliny nie są trudne w uprawie a wyglądają 1000 razy lepiej.

 

Zadania dla ciebie ;) :

1. Poczytaj o swoich rybach.

2. Napisz, które byś chciał sobie zostawić - wtedy będziemy kombinować co dalej.

3. Jaki masz filtr w akwa?

4. Jakie masz oświetlenie (jakie świetlówki-parametry)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ryby stadne brzanki mi pozdychały.Teraz po zmianie wody kupuje gupiki (parkę) Rośliny zostawię sztuczne bo zainwestowałem już w nie a jak miałem żywe to zgniły.Ryby zostawiam ale dokupię te co żyją w stadach.A jak się nazywa ta rybka na zdjęciu. Filtr mam Aqua el FAT midi q-max 400l/h 5,2w,Oświetlenie nie wiem standardowe jakie było od razu w pokrywie

 

EDIT:

 

Tak stoi na ziemi a zapomniałem mam jeszcze 1 Długonos ciernisty ( Węgorek ciernisty ) tu można zobaczyć moje akwarium

 

mod:pisanie postu pod swoim postem jest sprzeczne z regulaminem. Proszę się do niego stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matis, nie czytasz :evil: Jakbyś poczytał o rybach to byś się dowiedział, że np. brzanki nie są odpowiednimi towarzyszami dla gupików. Długonos ciernisty rośnie do 35cm więc masz za małe akwa, itd.... Nie mówię już o tym, że niektóre z twoich ryb potrzebują innych parametrów wody niż pozostałe... Filtr masz za słaby do tego akwarium. Oświetlenie montowane standardowo nie jest dobre dla roślin. Musiałbyś dorzucić jeszcze jedną świetlówkę. Poszukaj sobie o tym na forum, Kapiq99 dał instrukcję na tanie oświetlenie dodatkowe.

 

I zacznij czytać bo mordujesz swoje ryby :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...