Skocz do zawartości

glony


Matis 1000000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie jak usunąć glony z sztucznych roślinek macie jakieś sposoby albo preparaty żeby ładnie schodziło. Korzeń i statek trochę porósł mi glonami fajnie wygląda zostawić tak czy nie (niedługo zmieniam wodę więc pytam)

Skoro ci sie glony w akwarium podobaja :roll::roll::roll:

Wywal to i posadz zywe rosliny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shaniqa10 to wyraża więcej niż tysiąc słów. :) myślę, że na niezbyt rozsądne pytania trzeba dobrać adekwatną ripostę.

 

a do autora, jakbyś się czuł w świecie plastikowych lasów, traw i autobusów? Wywal ten shit i zainwestuj w żywe rośliny za tą kasę co wydałeś na to badziewie miałbyś dużo więcej żywych roślinek.

 

Już miałem żywe kiedyś przeszedłem na sztuczne

Szybciej rosną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam problem ale na żywych i to są takie niteczki, niezbyt ładnie to wygląda i chciał bym sie tego pozbyć ale preparaty nie pomagają, poradzicie mi coś??

Kup kilka otosków, szybko zrobią z tym porządek. U mnie roślinki wyczyściły w kilka dni, gorzej z szybami ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedługo zmieniam wodę więc pytam

Wody się nie wymienia, tylko podmienia w ilości ok. 30% na odstaną 24godz.

Kup kilka otosków, szybko zrobią z tym porządek. U mnie roślinki wyczyściły w kilka dni, gorzej z szybami ;)

Osobiście bym się bała czy otoski się nie pokaleczą o te sztuczne rośliny i zamek. Oczywiście jeśli twoja odpowiedź była skierowana również do autora tematu, bo do żywych roślinek to jak najbardziej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, czy ty wiesz że w ten sposób tylko szkodzisz rybom? Ryby potrzebują stabilnych warunków wodnych. Akwarium musi być dojrzałe. Dzięki temu wytwarzają się w wodzie pożyteczne bakterie które oczyszczają wodę, glony tak nie rosną i ryby dobrze się czują... Dlatego wodę należy odmulać i PODMIENIAĆ 30% na odstaną 24godz. Poczytaj trochę o wodzie i warunkach dla ryb bo jeśli w ten sposób będziesz nadal robił to je po prostu pozabijasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście zgadzam sie z przed mówcami ja sam nie czyściłem całego akwarium juz prawie 1,5 roku i ryby czują i rozmnażają sie bardzo dobrze tylko teraz pojawiły mi sie te glony ale to zapewne przez to że akwa stoi na przeciw okna i teraz muszę coś z tym zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przylepiałem w taki sposób: najpierw tylną szybę akwa spryskiwałem wodą ale takim rozpylaczem przy płynach do czyszczenia szyb ( żebyś czasami na taki płyn nie przylepił) ;)

a następnie nakładałem plakat i dokładnie rozcierałem ręcznikiem żeby zniknęły bąbelki powietrza i wody plakat sie trzymie i jest dobrze widoczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podmieniam tylko dolewam jak wyparuje

Więc wytłumaczę ci to jeszcze raz...

Wodę należy podmieniać co 1-2 tygodnie. Jeśli tego nie robisz, ryby po prostu pływają w swoim moczu i kupie. Chyba nie trudno sobie wyobrazić, że to nie jest ani miłe ani zdrowe... Przy podmianie należy odmulać dno. Albo kupujesz odmulacz za klika złotych i odmulając dno jednocześnie wylewasz 30% wody, albo robisz to zwykłą rurką. Potem wlewasz odstaną wodę bez żadnych chemikaliów. Woda musi mieć tą samą temperaturę co akwarium. Jeśli chcesz całkowicie wymieniać wodę, to tylko w razie poważnych problemów albo gruntownych porządków. Jeśli się prawidłowo dba o akwarium, taka całkowita wymiana jest zalecana dopiero po ok. 2 latach funkcjonowania akwarium a i tak zostawia się trochę starej wody.

Jeśli woda ci mocno odparowuje z akwarium to albo masz za wysoką temperaturę, albo nie masz pokrywy.

Tło możesz zrobić sam z ciemnego pogniecionego brystolu. Przyklejasz go taśmą na zewnątrz i już jest pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...