Skocz do zawartości

Filtry. Wszystko co musisz wiedzieć. [Poradnik]


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dodałem filtr na powietrze i hamburski.

 

HAL9001 mogę użyczyć sobie Twojej fotki o filtrze na powietrze, którą kiedyś umieściłeś na forum?

 

 

 

 

- filtrów podłączanych pod pompy powietrza Jest

- filtrów hamburskich które swoją prostotą i skutecznością zadziwiły niejednego guru akwarystyki Jest

- filtrów panelowych,

- filtrów hydroponicznych,

- sumpów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo ciekawy i na pewno bardzo przydatny , podejrzewam że nie jeden forumowicz z niego skorzysta .

W tabelkach opisujesz filtry w większości markowe , a co z innymi np: Chińczykami typu HW lub inne?

Ja osobiście używam HW 303A i jestem z niego baaaardzo zadowolony , poza tym niektóre filtry Kubełkowe są wyposażone w lampę UV

należy wspomnieć że światło UV ma swoje plusy i minusy w filtracji , plusem jest to że zabija bakterie a minusem to że nie tylko te złe ale również te dobre .

W temacie jest trochę niedociągnięć ale myślę że z każdą opinią temat nabierze swojego uroku i stanie się naprawdę bardzo pomocny.

 

A tak od siebie , Dobra Robota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie ;d

 

 

O UV może jeszcze dzisiaj opiszę.

 

- filtrów podłączanych pod pompy powietrza Jest

- filtrów hamburskich które swoją prostotą i skutecznością zadziwiły niejednego guru akwarystyki Jest

- filtrów panelowych,

- filtrów hydroponicznych, Jest

- sumpów. Jest

- UV Jest

- Fluidyzacyjny Jest

 

 

 

Jakie niedociągnięcia widzisz bo postarałbym się to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny artykuł. Naprawdę w moment nauczyłam się więcej aniżeli przez kilka dni przeszukując net.

Dzięki za miłe słowo ;d Po to właśnie jest ;)

 

 

 

- filtrów podłączanych pod pompy powietrza Jest

- filtrów hamburskich które swoją prostotą i skutecznością zadziwiły niejednego guru akwarystyki Jest

- filtrów panelowych, Jest

- filtrów hydroponicznych, Jest

- sumpów. Jest

- UV Jest

- Fluidyzacyjny Jest

 

Na to wychodzi, że te najważniejsze są. Zna ktoś jeszcze jakieś, które można by opisać to proszę o podanie nazwy bo według mnie są wszystkie.

 

Dziś doszedł panelowy i dodałem kanał alfa do kilku fotek bo nie pasowały mi te wielkie białe ramki oraz zmieniłem kolorystyke na jaśniejszą dlatego też uważam, że temat jest zakończony :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skimmer to nie jest filtr tylko rurka zbierająca nieczystości z tafli wody. Zresztą sam napisałeś że trzeba dodatkową pompkę. Nie filtruje tylko zbiera więc nei jest filtrem. Ja bym usunął.

 

Tu jest kwestia sprzeczna bo na dobrą sprawę to nazwa się filtr powierzchniowy więc nie do końca jestem pewien. Może umieszczę to gdzie indziej np. inne???

 

Niech się ktoś wypowie bo mogę oczywiście usunąć lecz chciałem dać informacje niedoświadczonym, że takie coś istnieje 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem do kategorii "inne" i myślę, że jest ok bo podobnie jak niektóre lampy UV też potrzebują dodatkowego zasilania.

Ale UV jak gdyby filtruje unicestwiając wszelkie bakterie, pierwotniaki i glony a skimmer tylko zbiera. Skimmer nie potrzebuje zasilania a UV tylko zasilenia do lampki. Jest podłączany zazwyczaj (oprócz już wbudowanych) do węży przy kubełku. Filtr RO nie ma zasilania działa tak samo jak UV podłączasz do węży i masz czystą wodę.

Podobną uwagę mam do pod żwirowego. Często sprzedaje się samą kratę do akwarium i tego dotyczy ta nazwa bo ją można podpiąć pod prawie każdy filtr. Też to jest jak gdyby wlot filtra.

 

Możesz go przenieść do osobnego akapitu "końcówki". ;) Różne są stosowane: np. grzebień z AQUAEL-a.

 

Mam pomysł. Dużo jest tam napisane że trzeba robić DIY więc możesz powklejać linki ze sposobem robienia sumpów, kubełków, pompek, deszczownic itp. W Internecie jest tego masa także jako filmy więc mógłbyś zebrać wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...