Skocz do zawartości

[112L] Moje pierwsze akwa (aktualizacja str. 5)


patrykw1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem w jakim dziale umieścić moje pytanie. Chodzi o moje akwa więc napiszę tutaj. Chodzi mi o to, że ostatnio zauważyłem, iż gniją mi rośliny ale nie całe tylko w miejscu gdzie "stykają się" czy raczej wchodzą w podłoże. Żółkną , gniją ale tylko w tych miejscach. Reszta rośliny a chodzi o moczarkę jest ładna i zielona. Po zgniciu w miejscu gdzie wchodzi w podłoże roślina przerywa się i wypływa na powierzchnię . Nie wiem czym to jest spowodowane. Rośliny dostają nawozy w płynie w postaci Aqua art Classic i Felo+ pro. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Dziś ruszyła moja pierwsza bimbrownia. Przepis znaleziony na forum 1 l wody+400 g cukru i 10 g drożdży. Wszystko działa. Bąble już po 5 minutach były. Obecnie ok 1 bąbel na sekundę. A w akwa wygląda super. Niezła wydajność. Niestety nie mam dyfuzora z lipy. Użyty został kamień napowietrzający widoczny na drugim zdjęciu.

Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś sprzedałem 24 młode gupiki do zoologicznego za 2 opakowania pokarmu płatkowego. Mam dość gupików. Nie chcę już więcej tych rybek. Miałem jedną parę i 2 mioty z tego. Zamiast gupików planuję harem ramirezów.

Ramirezek nie trzyma sie w haremie tylko 1+1 (samiec i samiczka). Harem możesz zrobić naprzykład z Kakadu 1+2, 1+3.

Zbiorniczek coraz lepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprzedałem 24 młode gupiki do zoologicznego za 2 opakowania pokarmu płatkowego. Mam dość gupików. Nie chcę już więcej tych rybek. Miałem jedną parę i 2 mioty z tego. Zamiast gupików planuję harem ramirezów.

Ramirezek nie trzyma sie w haremie tylko 1+1 (samiec i samiczka). Harem możesz zrobić naprzykład z Kakadu 1+2, 1+3.

Zbiorniczek coraz lepiej:)

Napisałem harem bo chciałbym je rozmnażać. Dlatego myślę właśnie żeby dać 3 samice i 1 samca. Dzięki za miłe słowa o moim zbiorniku :)

 

Mały update:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chciałbym pokazać jak zachodziły zmiany w moim akwa, dlatego wklejam zdjęcia wykonywane co miesiąc od chwili założenia mojego akwa w sierpniu 2011 roku. :)

 

sierpień 2011 r.

Dołączona grafika

 

wrzesień 2011 r.

Dołączona grafika

 

październik 2011 r.

Dołączona grafika

 

listopad 2011 r.

Dołączona grafika

 

grudzień 2011 r.

Dołączona grafika

 

styczeń 2012 r.

Dołączona grafika

 

luty 2012 r.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym zbyt dużo tych "traw". Tak mi się wydaję, że już mam za dużo nurzańca. Rozrósł mi się na pół akwa w tylnej części. :shock: Miał zasłonić tylko filtr i grzałkę a rozrósł się do środka akwa. Oczywiście kontroluję to. Pozwoliłem bo akurat nie miałem pomysłu na roślinę na trzeci plan i zostało puste miejsce. Na trawniczek chciałbym małego heńka ale mam za słabe oświetlenie i muszę najpierw zmienić standardowe 2x18 W na 2 x 25W.

 

Mile widziane pomysły i uwagi co do aranżacji i roślinności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, chociaż dałbym inną obsadę, ale to kwestia gustu :) Ile czasu oświetlasz akwarium ?

Obsada mi się podoba. Chciałem żeby było trochę kolorowo :) To moje pierwsze w życiu akwa, przy którym wszystko od początku robiłem sam. Na początku dużo czytałem na różnych forach później przygotowania, szukanie sprzętu no i zakup. Myślę, że jak na pierwszy baniak to i tak dobrze. W przyszłości może następne będzie malawi.

 

Co do oświetlenia to średnio 9 godzin. Z uwagi na pracę w godzinach rannych "zatrudniłem" mamę żeby ok godz. 11.00 zapalała światło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze skałkami popieram SkanDal-a wg mnie niewypał, miało być fajnie a za bardzo rażą w oczy, wyglądają nienaturalnie. Wstaw może jakieś ciemniejsze skałki/kamienie lub jakiś korzonek. Ogólnie baniolka fajnie klimatyczna. Zastanawiam się czy w moim baniaku zamiast tła z jednej strony nie posadzić zielska tak jak jest u Ciebie z lewej, bardzo fajnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po długim okresie przyszedł czas na "dużą" przycinkę roślin. Nurzaniec się pięknie rozrósł, aż zbytnio i musiałem podjąć drastyczne działania :) przed cotygodniową podmianą wody pozbyłem się dużej ilości nurzańca. Jak skończyłem to miałem zapełnione w 3/4 objętości wiadro 10 l. :shock: trochę narosło tego draństwa. Ale już powoli nurzaniec odrasta. Zostawiłem młode pędy i nasadziłem w miejsce starych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...