Skocz do zawartości

[112L] Moje pierwsze akwa (aktualizacja str. 5)


patrykw1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę przedstawić moje pierwsze w życiu akwarium i jest to 112L. Zalane zostało dopiero 17.08.2011 roku więc rybek jeszcze nie ma.

 

Podłoże: żwirek kwarcowy 2-4mm

Filtr: Turbo N 750 firmy AQUA SZUT

Oświetlenie: 2x18w ( w planie zmiana na 2x25w)

Grzałka: Atman 150W

Tło: czarny brystol

 

Obsada:

6 kirysków spiżowych - Corydoras aeneus

12 neonów inessa - Paracheirodon innesi

2 zbrojniki złote -Ancistrus sp. gold

5 kosiarek(Grubowarg Syjamski) - Crossocheilus siamensis

5 zmieniaków plamistych - Xiphophorus maculatus

 

Rośliny:

Nurzaniec - Vallisneria

Hygrophila polysperma-wielonasoenna

Kryptokoryna Wendta zielona-(Cryptocoryne wendtii green)

Anubias

Gałęzatka kulista – Cladophora

Rzęsa - Lemna

Wgłębka wodna – Riccia fluitans

 

Pierwszy test wody po 3 dniach, woda 27'C :

NO3- 10

NO2-0,5

GH-300

KH-300

PH-8,1

 

Za dużo wyszło KH i PH, no i NO2. Jak dobrze zbić KH tak do 180 i PH do 7?Woda destylowana czy coś innego proponujecie?

 

Posadzone zostały roślinki a po zalaniu akwa dodany został do wody Start Plus firmy DAJANA. W takiej postaci oczekuje na ustabilizowanie się flory itp. Na razie biednie ale wszystko z czasem. Dojdą nowe roślinki no i rybki. Wygląda na chwilę obecną tak:

Dołączona grafika

 

Mile widziane podpowiedzi co do obsady i aranżacji :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Filtr: Turbo N 750 firmy AQUA SZUT

Taka rada.

 

Za wczasu kup gąbkę jakąś w sklepie akwarystycznym i wytnij ją w walec odpowiednio do ksztaltu. najlepiej nie taką o drobnych porach tylko taką po środku. Z małymi porami bedziesz co pochwila czyscil bo się szybko będzie zapychać.

 

Jak wywalisz włóknine i włożysz nową to mozesz mieć nieprzyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jakieś rybki czyszczące(chyba kosiarki) ale ostatecznej decyzji jeszcze nie ma.

Taka uwaga- kosiarki nie na ten litraż, ewentualnie stadko otosków lub krewetki, jeżeli zależy ci na czyszczeniu glonów. Chociaż i tak wiadomo że lepiej zapobiegać niż cały czas zwalczać ;)

 

Co do ogólnego wizerunku akwarium sprawia dobre wrażenie, będzie lepiej jak się bardziej "zazieleni". Będziesz montował dodatkowe oświetlenie czy pozostaniesz przy tym standardowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jakieś rybki czyszczące(chyba kosiarki) ale ostatecznej decyzji jeszcze nie ma.

Taka uwaga- kosiarki nie na ten litraż, ewentualnie stadko otosków lub krewetki, jeżeli zależy ci na czyszczeniu glonów. Chociaż i tak wiadomo że lepiej zapobiegać niż cały czas zwalczać ;)

 

Co do ogólnego wizerunku akwarium sprawia dobre wrażenie, będzie lepiej jak się bardziej "zazieleni". Będziesz montował dodatkowe oświetlenie czy pozostaniesz przy tym standardowym?

Może masz rację z tymi otoskami. A co do zieleni to jak wcześniej pisałem, że roślinki pojawią się nowe, dodatkowe. Oświetlenie zostawię standardowe jak na razie. Jak będą nowe rośliny to pomyślę nad mocniejszym.

 

Filtr: Turbo N 750 firmy AQUA SZUT

Taka rada.

 

Za wczasu kup gąbkę jakąś w sklepie akwarystycznym i wytnij ją w walec odpowiednio do ksztaltu. najlepiej nie taką o drobnych porach tylko taką po środku. Z małymi porami bedziesz co pochwila czyscil bo się szybko będzie zapychać.

 

Jak wywalisz włóknine i włożysz nową to mozesz mieć nieprzyjemności.

Tą włókninę zostawić i dołożyć na zewnątrz gąbkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup najtańszą podróbę filtra "brita", i przepuszczaj wodę do podmian... Powinieneś zbić trochę twardość. (czasochłonne, ale tanie rozwiązanie...) ... Poczytaj też o kationitach...

 

A tak na marginesie - chyba jedno zero za dużo przy twardościach napisałeś ;)

Przede wszystkim nie zbijesz ph przy takiej twardości ;) (300 ;):P)

 

Akwarium się zapowiada, ale światła za mało jak na roślinniak. No i te bąble wyłącz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup najtańszą podróbę filtra "brita", i przepuszczaj wodę do podmian... Powinieneś zbić trochę twardość. (czasochłonne, ale tanie rozwiązanie...) ... Poczytaj też o kationitach...

 

A tak na marginesie - chyba jedno zero za dużo przy twardościach napisałeś ;)

Przede wszystkim nie zbijesz ph przy takiej twardości ;) (300 ;):P)

 

Akwarium się zapowiada, ale światła za mało jak na roślinniak. No i te bąble wyłącz ;)

Twardość sprawdzałem u mnie w sklepie zoologicznym, gdzie robią testy wody. Takie wartości mi podał. Test robił na paskach ale nie spytałem jakiej firmy. Co nie zmienia faktu , że muszę zbić PH. Chcę podmienić wodę na 20 L destylowanej ale to za jakiś tydzień bo akwa dopiero dojrzewa.

 

A co do "bąbelków" to jak je wyłączę to nie zmniejszy się ilość tlenu we wodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nadszedł czas wprowadzenia moich małych mieszkańców. Woda jest już przygotowana do rybek. Obniżyłem tylko temperaturę wody bo przez ostatnie upały i ciepło w domu musiałem to zrobić. Wodę schłodziłem do 26 stopni i wprowadziłem 10 neonów Inessa i parkę gupików. Nie było gupików w planie no ale tak wyszło. Po weekendzie przyjdzie czas na otoski i resztę obsady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej nocy przeraziłem się ciemnego osadu na liściach i korzeniach. Na korzeniach aż tak bardzo nie widać ale na zielonych liściach to tragedia. Osad jest delikatny w dotyku i schodzi po potarciu palcem. Czytałem , że mogą to być okrzemki. Moje akwa jest "świeże" i podobno okrzemki znikną za jakiś czas ale nie wyglądają zbyt estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie chyba okrzemki. naprawdę schodzą łatwo?

Na razie tak. Schodzą łatwo. Może dlatego, że zauważyłem wcześnie bo po góra 2 dniach. Z gładkich powierzchni liści schodzą łatwo. Zostają w zakamarkach, gdzie palcem nie dojdziesz...

 

Na chwile obecną mam już prawie całą obsadę:

14 neonów inessa

6 kirysów spiżowych( z pandą u mnie ciężko w zoologicznym)

1+1 gupików(samica kotna)

2 glonojady złote

 

Czekam jeszcze na otoski ale będzie bardzo ciężko. Obdzwoniłem chyba wszystkie sklepy zoologiczne w Poznaniu i tragedia. Nigdzie nie mają :/

 

Aktualne foto akwa z 03.09.2011 r.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zmiana wody już za mną, czyszczenie baniaka-szkła no i roślin z okrzemków. Po czyszczeniu podmiana 20% wody i wszystko jest ok. Wodę podmieniałem na odstaną 1,5 doby. Ph mi się ustabilizowało na poziomie 6,8-7. Doszła wgłebka na trawniczek. Mam nadzieje, że się rozrośnie od narożnika akwa w kierunku środka. Rybki mają się dobrze. Kupiłem i zaaplikowałem nawóz w płynie do roślin firmy Aqua art Classic i Feli O+ PRo tej samej firmy. Wszystko , żeby rośliny szybko rosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja. Spędziłem ostatni weekend w Kołobrzegu i przywiozłem kilka kamieni znad morza. Wygotowałem je i poddałem próbie octowej. Wszystko ok i powędrowały do akwa. Zrobiłem kryjówkę na środku akwa i jeden ciemny postawiłem pionowo przy prawym korzeniu. Oto fotka:

Dołączona grafika

Nawet nawet, niestety ten żwir mi nie pasuję :| ... Ładniejszy by był czarny grys bazaltowy ( gusta ? ) ;)

Nie zastanawiałeś się nad jakąś rośliną trawnikową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...