Skocz do zawartości

[450l] Mordimerowe


mordimer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z żabienicą to będzie kombinowanie żeby fajnie rosła.:P

Napisz mi czy pod podłożem masz jakieś kamyki, czy coś żeby nie było strefy beztlenowej w podłożu.;). :?:

Już pisałem Drago :-)

 

W tym miejscu mam na wierzchu warstwę piachu (jakieś 3-4cm) i pod spodem ok 4cm ziemi.

W weekend sprawdzę parametry wody i wtedy się zobaczy czego dodać, lub czego ująć...

 

Dzięki za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żabienicą to będzie kombinowanie żeby fajnie rosła.:P

Napisz mi czy pod podłożem masz jakieś kamyki, czy coś żeby nie było strefy beztlenowej w podłożu.;). :?:

Już pisałem Drago :-)

 

W tym miejscu mam na wierzchu warstwę piachu (jakieś 3-4cm) i pod spodem ok 4cm ziemi.

W weekend sprawdzę parametry wody i wtedy się zobaczy czego dodać, lub czego ująć...

 

Dzięki za komentarze.

A korzenia ci nie gniją u roślin, bo mi coś h.poysperma i lotos gnije ale tylko korzeń może to przez te podłoże ale no sam nie wiem, bo korzenie odrasta nowe może to przez to ze go ruszyłem z środka na lewy bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzenie roślin nie gniją a korzonki (te dekoracyjne) mam kupne.

 

Częściowo w zoologicznym (te z mahoniu) i te z drobnymi gałązkami z allegro.

Aha.;)

No ja i tak zmienię podłoże na tetra bo po 1 amazonka ma mieszane podłoże czyli muliste, piaskowe, itp. chodzi o rzekę, tak ze może trochę dam żwiru piaskowego takiego do budowy domów bo tylko taki mam ale pomyśle, glinę i torf to jako kulki będę dawał pod korzonki roślin i po wina być ok.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś gruntowne sprzątanie i aktualizacja.

 

Skład chyba bez większych zmian - dla przypomnienia:

 

2 pary - skalar + 2 szczeniaki

+40 neon inessa

+10 żałobniczka

+15 kirysek pstry

+5 zbrojnik niebieski

+5 otosek

2x akara marońska

 

Dokładnych ilości nie znam ;-) - ciężko zliczyć

 

Kilka fotek.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

i przed starciem :-)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Piękne akwa :D , a le może(nie chcę nic narzucać :P )daj jakąś większą płożąca się kryptokorynę choć to nie ten biotop (lubiącą ciemności) z lewej strony pod pistcją.Dodatkowo dodał bym prawie w połowie z tyłu akwa tam gdzie kończy się deszczownia jakiegoś ładnego lotosa czerwonego 8-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium super, spróbuje zrobić moje na podobieństwo Twojego.

W tej sprawie mam pytanie, http://img694.imageshack.us/img694/4559/s5002838.jpg jak nazywają sie te roślinki po lewej co rosną od góry na dół?

Dziękuję. Móc kogoś zainspirować to wielka przyjemność.

Roślinki to pistie.

 

Wow akwarium piękne, ta pistia nadaje mu uroku.

PS. Kiryśniki zawsze mi się podobały i Twój też jest ładny ;)

Dziękuję :-)

 

Piękne akwa :D , a le może(nie chcę nic narzucać :P )daj jakąś większą płożąca się kryptokorynę choć to nie ten biotop (lubiącą ciemności) z lewej strony pod pistcją.Dodatkowo dodał bym prawie w połowie z tyłu akwa tam gdzie kończy się deszczownia jakiegoś ładnego lotosa czerwonego 8-) .

Również dziękuję. Co do zmian, cóż... Nie przewiduję na razie żadnych. Akwarium z biegiem czasu może się przez to wydawać nudne, ale co tam - osiągnąłem pełne zadowolenie z tego jak obecnie wygląda więc łapy pcham tam tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...