Skocz do zawartości

[450l] Mordimerowe


mordimer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Witam.:P

piach i ziemia-OK

Co do żabienicy może ci kulki gliniane z torfem pomogą, i np. nawóz podstawowy, makro+fe, mi to pomaga ale pod piachem nie mam ziemi.

Mam nadzieje ze pomogłem.:P

Powyższe próbuję (oprócz kulek). Odkąd roślina puściła nowe pędy, to zaczęła marnieć. W innym zbiorniku zakorzenia się kilkanaście małych żabienic. Ta duża niestety straciła już sporo liści. Muszę w końcu pomiary porobić.

 

A jak tam maluchy się mają?

Maluchów obstało się tylko cztery. Pływają już w dużym baniaku.

Obecnie mam dobrane 2 pary skalarów + 2 pływające w pojedynkę i 4 maluchy. Nie wiem czy jest sens dobierać 3 parę bo te obecne podzieliły swoimi rewirami zbiornik na pół. Nadwyżkę chyba będę musiał oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.:P

piach i ziemia-OK

Co do żabienicy może ci kulki gliniane z torfem pomogą, i np. nawóz podstawowy, makro+fe, mi to pomaga ale pod piachem nie mam ziemi.

Mam nadzieje ze pomogłem.:P

Powyższe próbuję (oprócz kulek). Odkąd roślina puściła nowe pędy, to zaczęła marnieć. W innym zbiorniku zakorzenia się kilkanaście małych żabienic. Ta duża niestety straciła już sporo liści. Muszę w końcu pomiary porobić.

 

A jak tam maluchy się mają?

Maluchów obstało się tylko cztery. Pływają już w dużym baniaku.

Obecnie mam dobrane 2 pary skalarów + 2 pływające w pojedynkę i 4 maluchy. Nie wiem czy jest sens dobierać 3 parę bo te obecne podzieliły swoimi rewirami zbiornik na pół. Nadwyżkę chyba będę musiał oddać.

Ja myślę ze 1 para skalarów była by ok. A mam pytanie jest może jakieś dobre podłoże do zrobienia amazonki tylko chodzi mi o to ze piach tez by był a pod spodem jakieś podłoże ja tez będę próbował z amazonką.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aqua super, ale zakryj tą konstrukcje na dole bo wygląda to tak jakby ktoś Rolls- Royce trzymał w garażu zrobionym z desek, psuje cały widok. Kup w meblowym jakieś ażurowe drzwiczki i zamontuj, płytę w kolorze stolików lub na całość jakąś " szmatę" wiszącą do podłogi bo Aqua 6 z plusem a stolik wizualnie 1 z wykrzyknikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium robi wrażenie - zamieniłbym tylko jeden szczegół - Pistię, jest to roślina afrykańska która świetnie rośnie w wodzie raczej twardszej. Wtedy ma ładne pierzaste korzenie. Zamiast pistii dałbym Hiacynta wodnego - u mnie o wiele lepiej przyjął się niż pistia, do tego roślina dość ciekawa, ma czarne, mocno pierzaste korzenie do tego pochodzi z Amazonii i o wiele lepiej rośnie w BW. Ja osobiście raz na miesiąc redukuje obsadę tej rośliny do połowy (idzie w kosz) - w ciągu miesiąca w dobrych warunkach potrafi przysłonić z 1/3 na 2/3 lustra wody w akwarium 150x35cm. Dodatkowo bardzo ładnie kwitnie w wodzie o temp. powyżej 26 stopni.

Reszta naprawdę ciekawa, gratuluję potomstwa skalarów - ja w akwarium mam dwie dobrane pary i doczekałem się już trzeciego tarła, jednak nie odstawiam ikry... może kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drago co do podłoża to nie poradzę Ci akurat nic ponad to, co sam mam :-)

 

Robsonik - dzięki. Co do zasłonięcia konstrukcji to w końcu coś wymyślę :lol:

 

Maciasty - masz jakiś link, z którego to wyczytałeś? Tak coś czuję że roślinę szlag trafi w niedługim czasie, no ale nie ma problemu bo młodych mam sporo, a wystrój sam się przez to zmieni i nudno nie będzie ;-)

 

Jungu - dzięki. Pistia na chwilę obecną zostaje. Może kiedyś spróbuję z tym hiacyntem.

Mi skalary trą się co chwilę, ale ikry też nie wyciągam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drago co do podłoża to nie poradzę Ci akurat nic ponad to, co sam mam :-)

Dzięki ja myślę ze jbl manado kupie, będę czyste wody miał amazonki czyli ameryki z roślinami takimi które są z ameryki ale trochę piasku dam może mieszankę zrobię i będzie ok tylko żeby ktoś u mnie pod moim postem mi powiedział które roślinki mam kupić czy i które pod danym oświetleniem by mi rosły w 100% chodzi o tył, środek, i trawnik mam już wypisane tam gdzie opisuje swoje akwarium.

 

A i jeśli chodzi o roślinki u ciebie w akwarium to może masz za mało światła albo coś parametry się zmieniły ja to bym próbował

jakiś nawozów i nawozów do podłoża takich jak kulki gliniane z torfem itp. niedługo na wiosnę tez zakupie żabienice to będę wiedział co i jak.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zrobić testy wody z kranu... u mnie i u szwagra również ostatnio rośliny zaczęły marnieć, a nic się nie zmieniło z czasem świecenia, czy nawozami. Czyli jedyne źródło to kranówka

Ja mam wodę źródlaną, ale testy kupie żeby sprawdzić wodę źródlaną i ta w akwarium, i jednak podłoża nie zmieniam naradzie, ale chyba wiosną zrobię zmiany lub latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zrobić testy wody z kranu... u mnie i u szwagra również ostatnio rośliny zaczęły marnieć, a nic się nie zmieniło z czasem świecenia, czy nawozami. Czyli jedyne źródło to kranówka

 

Spoko - w innych baniakach nie mam problemu.

 

Coś znalazłem o uprawach żabienicy.

 

:-) dzięki. Już tam byłem i bywam tu i tam :-). Ale dziękuję za zaangażowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zrobić testy wody z kranu... u mnie i u szwagra również ostatnio rośliny zaczęły marnieć, a nic się nie zmieniło z czasem świecenia, czy nawozami. Czyli jedyne źródło to kranówka

 

Spoko - w innych baniakach nie mam problemu.

 

Coś znalazłem o uprawach żabienicy.

 

:-) dzięki. Już tam byłem i bywam tu i tam :-). Ale dziękuję za zaangażowanie.

Nie ma za co.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z likwidowanego baniaka 90l (w zasadzie wstrzymywanego do czasu napadu weny twórczej) wyłowiłem jeszcze jedną żabienicę i kilka nurzańców.

 

Ta pierwsza jest w stanie marnym, ale zauważyłem że puściła nowe pędy. Szkoda mi ich zmarnować (zwłaszcza, że za poprzednie wydębiłem w zoologicznym bardzo przyzwoity korzeń), więc roślinka wylądowała w 450l.

Dołożyłem na prawej połówce światła (2x20w) i poczekam co będzie się działo.

Najbardziej zależy mi na młodych krzaczkach.

 

Obecnie zbiornik wygląda tak:

 

http://desmond.imageshack.us/Himg684/scaled.php?server=684&filename=s5002571.jpg&res=medium

http://desmond.imageshack.us/Himg196/scaled.php?server=196&filename=s5002595.jpg&res=medium

 

http://desmond.imageshack.us/Himg404/scaled.php?server=404&filename=s5002586.jpg&res=medium

http://desmond.imageshack.us/Himg821/scaled.php?server=821&filename=s5002582.jpg&res=medium

 

Muszę się wybrać po listowie bo coś łyso na piachu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę kupował amazonkę żabienice tez popróbuje z tymi roślinami.

do tego podłoże tetry, nowe oswietlenie 4x18w t8 2x 6500k świetlówki i 2x opti plant, no i kilka roślin.

 

Po za tym twoje akwarium jest super.:P piękne (brzydkę) tylko tak mówię te słowo w nawiasie żeby no wieś nie było za piękne bo każdy by takie chciał hehe. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...