Jump to content

Akwarium 300L

Recommended Posts

Witam

Planuje kupić akwarium 300L i zrobić z niego biotop ameryki południowej. I mam kilka pytań dotyczących aranżacji i sprzętu do tego zbiornika.

Na początek:

- jaki filtr będzie dobry do 300l akwarium

- jakie podłoże kamyczki czy żwirek

I czytałem ze ten Jbl e900 ma jakiś defekt czy coś

Defektem był brak uszczelki i mieszanie się wody wpływającej i wypływającej z filtra. Teraz sprzedawane są już z uszczelkami. Do tego litrażu proponowałbym jednak JBL CristalProfi e1500.

Rodzaj wód zależy też od ryb jakie chcesz hodować. Osobiście proponuje ,,Czarne Wody,,

Pozwolę sobie wkleić część artykułu na temat Ameryki Południowej (Amazonka)

Czarne wody-Wody te oznaczają się dobrą przejrzystością i herbacianym kolorem. Dno najczęściej jest gliniaste lub piaszczyste, na którym leży gruba warstwa liści i korzenie zatopionych drzew. Parametry wody to ph 4.5-6.5, TWO 0-4 dH, temp. 27-30 C. Głównymi składnikami dekoracji są korzenie i liście. Roślinność występująca tutaj to: Ceratophyllum Demersum, Kabomba, Heteranthera Zosterifolia,

oraz Echinodorus: Amazonicus, Bleheri, Schlueteri, Bolivianus.

Fauna to małe Pielęgniczki, Bystrzyki, Smuklenie, Tetry, Dyski ( Paletki), Skalary, Kiryski, Zbrojniki.

Do stworzenia tego biotopu powinno być akwarium minimum 60L,o możliwie dużej powierzchni dna. Tak jak wcześniej już pisałem dno pokrywamy drobnym żwirkiem lub piaskiem ,warstwa około 4-6 cm. Dekoracje to korzenie ,liście (dębu) , szyszki (olchy czarnej), oraz łupiny orzecha kokosowego.

Okey to zobaczy się potem czy będzie mocniej barwiło wodę.

Teraz mam pytanie dotyczące korzenia szkoda mi kasy na taki ze sklepu ponieważ są małe i drogie a ostatnio widziałem w lesie przewalony dąb i z niego bym zmajstrował sobie korzeń tylko czytałem że podobno musi się 6 miesięcy suszyć taki korzeń :o czy to prawda :?:

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...