Skocz do zawartości

Obsada Akwarium 180 l (narożne)


Casper Hare
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuje założyć akwarium 180 l.Przez ok. 6 lat było w świetnym stanie.Niestety po wypadku (padła grzałka) akwarium stoi puste od jakiś 3 miesięcy.Ostatnio jakoś zainteresowała mnie akwarystyka :) Przez te 6 lat kiedy byłem maluchem nie miałem zielonego pojęcia,teraz mam zamiar przywrócić temu zbiornikowi dawne lata świetności.Chciałbym w nim hodować neonki skalary,kiryski.Proszę o pomoc w doborze ryb :) Wiem już ,że podłożem będzie czarny żwir kwarcowy.Nie wiem co wstawić z roślinek by wyglądało super ! :) Może jakiś korzeń ? Czytałem ,że przy neonkach jest wskazany bo zakwasza wodę natomiast nie wiem co ze skalarami...

Sprzęt:

Filtr fluval 204

2 napowietrzacze

Oświetlenie:Do kupienia na nowo spaliło się,również prosiłbym o dobór mocy i temperatury.W pokrywie jest miejsce na 2 świetlówki.

Filtr sterylizacyjny tetra tec UV 400 bodajże.

Reszta potrzebnych rzeczy sitka odmulacze,kotniki itd. są :)

Grzałka:Do kupienia tutaj też prosił bym o radę 150 w wystarcza ?

 

PS.Teraz mam w pokoju zbiornik 45 l a w nim welona (tego ,który przeżył ten wypadek).Nie mam co z nim zrobić gdyż jest to za mały litraż na 2 sztuki lub więcej a samego nie chcę hodować :) Wolę ryby tropikalne ,dlatego oddam go nawet za darmo jestem spod Warszawy dokładniej (Otwock) Oddam tylko w zbiorniki większe niż 100 l jak wiadomo muszą mieć duży litraż :).Ma ok. 2 lat więcej info udzielam @ co do welona oczywiście :)damian1165@op.pl

Z góry dziękuje Damian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co do obsady:

-Neony Czerwone/Inessa/Zielone jak najbardziej, w ilości około 20 sztuk.

-Skalary... hmm.. mogą potraktować neony jako pokarm, ale nie jest to z góry powiedziane.

-Kirysy Panda są bardzo ładne, i możesz je trzymać w ilości z 10 sztuk. Pstre/Spiżowe też sie będą nadawać w ilości 6-8 sztuk.

-Grzałka powinna dawać radę.

-Korzenie to praktycznie nieodłączna część akwarium.

 

Ja osobiście wybierałbym między skalarami a neonami.

Jeżeli byś wybrał neony, możesz dołożyć stadko podobnej wielkości ryb, lub np. Gurami, trzymane w haremach 1+2/3

( 1 samiec+2/3samice)

Jeżeli zdecydujesz się na skalary, gurami też mogą pasować do akwarium., i tego typu labiryntowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jeśli wpuścimy małe skalary z neonkami razem to nie będzie problemu dopiero dorosły skalar potraktowałby neonki jako pokarm ale to tylko wiedza internetowa...A co do oświetlenia ? Jaka jest dobra firma grzałki ,żeby nie było takiej niespodzianki o ,której pisałem wyżej :) ? A i roślinki mógłbyś coś zaproponować w przystępnej cenie tak żeby było zielono i żeby skalary bądź inne rybki nie podjadały ? :)

Z góry dziękuje Damian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Akwa ma wymiary 70x70x110 (180) l

 

Zdj :

http://zapodaj.net/1b93afc927a8.jpg.html

 

 

 

Z góry dziękuje Damian.

 

Edit

 

To jak ma ktoś jakieś propozycje ? :)

 

Edit

 

Myślałem o malawi ale przerażają mnie te walki o rewiry i w ogóle lepiej mieć ryby ,które się nie pozabijają: ) Poza tym głupie jest to ,że trafi się na 10 ryb 5 samców i co potem zrobić nikt tego nie przyjmie a następnych zbiorników nie będe stawiać :) Więc proszę o pomoc w doborze jakiejś fajnej kolorowej obsady która będzie żyła w miare możliwości w zgodzie :)

kurde sorki ,że nie edytuję :) Poprawiajcie mnie jakby co :)

 

Ok pomyślałem troszkę nad obsadą :)

Napewno chciałbym skalary i neonki to na bank

kiryski też ;) Najlepiej panda i może gurami całujące ?Do tego też chciałbym mieć też bocje wspaniałe może 3 sztuki bardzo mi się podobają miałem kiedyś 2 sztuki samiec i samiczkę :) Żyły jak papużki nie rozłączki to wspaniałe ryby dlatego chciałbym się dowiedzieć czy w moim akwarium też znalazłyby miejsce przy tej planowanej obsadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...