Skocz do zawartości

Problem z roślinkami


rafalstr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więc od pewnego czasu, właściwie to od samego początku tzn od jakiegoś roku może nie cały, mam problem z roślinkami, a mianowicie chodzi o to że nie wytwarzają tlenu i robią się jakieś takie brzydkie. Przy jednej roślince brak listków całkowicie, troszkę są łodyżki, ale to chyba powodem trochę jest zjadanie listków przez ryby...

 

Akwarium ma około 40-45l przy oświetleniu T8 0,3W/l około 10-12h na dobę. Do wody początkowo dodawałem kulki z nawozem pod korzenie, w tej chwili z tego zrezygnowałem i na zmianę używam żelaza w płynie Tropicala i wieloskładnikowego też Tropicala.

 

Sorki za taki SPAM to głównie moderatorów, wcześniej już o tym pisałem tyle że z innymi roślinkami, a oto link do tamtego tematu viewtopic.php?f=5&t=31464&st=0&sk=t&sd=a&start=20

post-7186-13685165205161_thumb.jpg

post-7186-13685165205501_thumb.jpg

post-7186-13685165205796_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że na liściach są glony :zamieszany:

Spróbuj je delikatnie zeskrobać z liści paznokciem, jeżeli będzie schodziło to glony jeśli nie to coś z wodą jest, lub mało składników odżywczych.

Bąbelki pojawiają się jak jest bardzo dużo CO2 i składników odżywczych, w procesie fotosyntezy powstaje tak dużo tlenu, że aż widać bąbelki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że na liściach są glony :zamieszany:

Spróbuj je delikatnie zeskrobać z liści paznokciem, jeżeli będzie schodziło to glony jeśli nie to coś z wodą jest, lub mało składników odżywczych.

Bąbelki pojawiają się jak jest bardzo dużo CO2 i składników odżywczych, w procesie fotosyntezy powstaje tak dużo tlenu, że aż widać bąbelki ;)

Dodam, że same CO2 nie wystarczy i składniki odżywcze by bombelkowały, zapomniałeś o najważniejszym - oświetleniu bez tego nie wydaje mi się by proces fotosyntezy zachodził tak silnie by rośliny bombelkowały, nawet przy wysokim CO2 oraz nawozach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja tu widzę na liściach okrzemki a na podłożu sinice.

Dokładnie. Doprowadź najpierw akwarium do stabilizacji, pozbędziesz się glonów a rośliny same odwdzięczą ci się zdrowym wzrostem. Napisz coś więcej o filtracji, higienie w zbiorniku, pokarmach jakie stosujesz i jak często i w jakich ilościach karmisz, o podmianach wody. Nawozy odstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak, filtracja w akwarium, to pompka wewnętrzna (nie wiem co więcej tu podać), rybki karmione raz dziennie, rano przy włączeniu światła, w jakiej ilości trudno stwierdzić, szczypte tak powiem:), pokarm najzwyklejszy w płatkach, raz w tygodniu podmiana wody jakieś 30-40% wodą która tydzień stoi w butelkach 5l (to nie wiem czy dobrze), i przy czyszczeniu na ile to możliwe staram się odmulać i czyścić ściany akwarium.

 

Jeszcze mam takie pytanie, skąd się biorą sinice, co jest powodem ich powstawania? Wiem że w google to wszystko jest i szuuukam coś na ten temat, ale przydałaby mi się wasza wiedza na ten temat:)

 

Czy da się jakoś pozbyć sinic w sposób naturalny czy tylko erytromecyna i inne specyfiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...