Jump to content

Co to jest ??


artur072
 Share

Recommended Posts

Co to są te białe kropki na szybach ??? Dziś zauważyłem że dochodzi bronzowawo-zielonkawy nalot od góra akwa (przy krawędzi wody). Czy może mieć to coś wspólnego z śmiercią prętnika karłowatego który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach ?? Akwa 60l światło ok 12 h obsada:

-2 prętniki karłowate

-3 molinezje

-4 kiryski panda

-ślimak

-żaba

 

Sorry za jakość ale zdjęcia robione w dzień - wieczorem jak będzie czas zrobię więcej i lepszej jakości.

post-8530-13685165204276_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bardzie martwi mnie fakt czy to nie zabiło prętnika ! Pokarm to tropical podstawowy + wybarwiający. Filtr działa dobrze a żwir jest już od restartu ponad 2 miesiące i nie było nic. Zastanawiam się czy to nie jakaś pleśń ??

Link to comment
Share on other sites

Ja nie umiem odpowiedzieć co to...ale... występuje to również u mnie na szybach w krewetkarium. Taki jakby biały osadzający się pyłek tak? Pojawia się u mnie przy przekarmianiu obsady (a przekarmiam bo mam tu maleńkie kiryski pandy więc nie chcę ich zagłodzić). Wystarczy ograniczyć karmienie a dodatkowo oczyszczać szyby mechanicznie. To na pewno nie jest nic groźnego samo w sobie, bo u mnie zupełnie nic nie pada w akwa (mam krewetki, kiryski, ślimaki)..ale świadczy właśnie moim zdaniem o przekarmianiu zwierzaków- a przekarmianie może psuć parametry wody i zabijać rybki.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...