Skocz do zawartości

Platki zdychają przed porodem - pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam mały problem... Otóż: mam akwarium 112l, temp ok. 25st mam tam m.in. gupiki, mieczyki, molinezje, neonki, bocje, tetry i inne rybki + nieszczęsne platki (zmienniaki plamiste)...

Mam teraz już jedną samicę, a miałam 3 i wszystkie ciężarne... 2 przed porodem po prostu mi zdechły w kotniku... o co chodzi, normalnie były karmione i wszystko tak jak w normalnym akwarium. Normalnie tzn. płatki i co jakiś czas ochotka, przy pierwszej tylko płatki. No i obie mi zdechły, a były w zaawansowanej ciąży, teraz 3cia mi "dochodzi" do porodu i kompletnie nie wiem co mam zrobić, żeby jej nie stracić...

 

Z góry dzięki za pomoc.

Za ew. błędy przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"tam m.in. gupiki, mieczyki, molinezje, neonki, bocje, tetry i inne rybki + nieszczęsne platki (zmienniki plamiste)..."

A konkretniej ile tych wszystkich ryb jest? Czy dawno zalany zbiornik? Może NO3 je dusi?

Bocje jakie? Wspaniałe? Siatkowane?

Tetry?

To pomoże, może to przerybienie i już nie wyrabiają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerybienie raczej nie jest, rybki mają sporo swobody do pływania, Bocje Wspaniałe, dwie młodziutkie jeszcze;) za niedługo i tak się ich pozbywam bo nie chcę żeby zaszkodziło im małe akwarium. Powędrują do akwarium ponad 200l;) Kotnik został wprowadzony około miesiąca temu. Rodził już tam raz mieczyk i bez problemu wszystko było. Kotnik został dokładnie przeczyszczony po porodzie. Aktualnie znajduje się tam gupik który będzie rodził już raczej tej nocy. Jej też nic nie jest i wygląda na to że czuje się dobrze. Pierwsza platka została przeniesiona do kotnika zaraz przed porodem. PO około 2-3 godzinach zdechła. Tak stało się też z tą. Została mi teraz jedna samiczka która za jakiś tydzień mniej więcej powinna zacząć rodzić. Przeniosę ją do drugiego akwarium na czas porodu. Macie może pomysł co się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mieczyk zapłodnił platkę, a ponieważ rozmiary mają różne, więc maluchy są za duże, żeby wyjść z małej rybki i rybka pada. Pomimo opisów sukcesywnego krzyżowania platek z mieczykami, możliwe, że idzie to kosztem właśnie takich przypadków. Zazwyczaj zaleca się trzymanie albo zmienniaków plamistych albo mieczyków, ale tylko jednego z tych gatunków na raz w tym samym zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...