Skocz do zawartości

Kiedy przełożyć mołde rybki do akwarium


litwin91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam młode rybki Gupiki Pawieoczka. Wykluły mi się młode niestety udało mi sie tylko uratowac 6 szt. Trzymam je osobno w dużym słoju już miesiąc. Mają teraz ok 1cm długości. Kiedy mogę je przełożyć do dużego akwarium. Boje się trochę bo mam 2 żaby z czego jedna jest naprawdę duża i 3 piskorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mają dorastać w dużym słoju to sobie daruj...

 

Najlepszym pomysłem będzie jeśli nad akwarium dasz sitko i do niego wpuścisz ryby, będą one tam bezpieczne. Druga metoda: naciągasz na obciętą butelkę pończochę i masz kotnik domowej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymasz narybek, w słoju, bez filtracji, z nie wiadomo jakimi parametrami przez miesiąc i twierdzisz że je uratowałeś?

 

W domowej akwarystyce nie ma chyba wytrzymalszych ryb niż narybek popularnych żyworódek, a już w szczególności gupików. Jakichkolwiek bardziej wymagających ryb nie utrzymałbyś w tym słoiku przy życiu dłużej niż kilka dni. Zresztą teraz powinien już się pojawić kolejny miot.

 

Chcesz rozmnażać gupiki, a nie masz drugiego akwarium, ani warunków w tym słoiku - kup kotnik, to koszt 5zł, albo zrób coś co radzą koledzy wyżej.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby wpuszczenie już narybku do ogólnego, jak nie masz tam nic większego/mięsożernego to sobie da radę.

 

Do tego temat w złym dziale, wszystko zostało też wyjaśnione, zamykam i polecam:

viewtopic.php?f=36&t=28530

Nawet tam masz odpowiedź na tytułowe pytanie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...