Jump to content

Dziwne jajka ślimaków

Recommended Posts

Witam, mam 2 ślimaki które już kilka razy zostawiły jakieś jajka na ściance akwarium. Wiem, że to pewnie ikra i z tego powinny wykluć się młode ślimaki lecz jeden z tych "zbiorów jaj" ma ponad 1 miesiąc i od tego czasu nic się w nim nie zmieniło. Ślimaki zrobiły mi do tej pory 3 takie zbiory z czego 2 paski na pół akwarium. Chciałbym mieć małe ślimaki, ponieważ te co mam są bardzo aktywne i mi się podobają. Nie wiem jaki to gatunek zamieszczam fotki może ktoś potrafi mi powiedzieć czy to na pewno jajka, i za ile mniej więcej wyklują się z tego młode i czy te jajka nie są puste, bo też taką opcje słyszałem.Sorki za jakość zdjęć.

Właśnie, że mam przykryte, bo kiedyś nie miałem i wyszedł mi jeden ślimak, znalazłem go rano za biurkiem. ;D

Szybę mam 1cm nad akwarium na 4 podpórkach w rogach. Jak kładłem bezpośrednio na akwarium to mi parowała.

mod.-Pisownia!!

Co do tych jaj to potrzebne do wylęgu są odpowiednie warunki - jaja nie mogą wyschnąć, ani nie mogą być w wodzie, powinny być na okrągło wilgotne. Mi takich pasków jeden ślimak zostawił z 5 sztuk teraz łazi mi po akwarium ok 40sztuk ślimaków ok -3cm, planuję ponad połowy się pozbyć, bo nie nadążam z ich karmieniem.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...